SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » ASÜ’lülerin Projesi Teknofest’te Birinci Oldu

ASÜ’lülerin Projesi Teknofest’te Birinci Oldu

A - +

Ana Manşet - 06.09.2023 - 18:49

ASÜ’lülerin Projesi Teknofest’te Birinci Oldu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) öğrencilerinden oluşan “ASÜFORUM AR&VR” ekibi, hazırladıkları “Sanal Gerçeklik Afet Simülasyonu” projesiyle TEKNOFEST yarışmasında birinci oldu.

Yarışmaya Afet Yönetimi Teknolojileri alanında katılan ekip, ön kuluçka kategorisinde en iyi girişim ödülüne layık görüldü. Ankara’da düzenlenen törenle ödülünü alan ekip üyeleri Burak Rende, Serdar Oğuz ve Ayhan Berat Erduran, Takım Danışmanı Doç. Dr. Volkan Soner Özsoy’la birlikte ASÜ Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş’ı ziyaret etti. ASÜ öğrencilerinin böylesi önemli bir organizasyonda ödül almalarının büyük bir gurur vesilesi olduğunu dile getiren Rektör Arıbaş, teknoloji geliştirmeye yönelik atılan girişimci her adımın geleceğe dair umutları da arttırdığını söyledi. Ar-Ge, yenilikçi proje üretimi ve girişimcilik alanlarında gençlerin yanında olduklarını belirten ASÜ Rektörü Arıbaş, “Teknoloji geliştirme alanına ilişkin yapılması gereken ne varsa elimizden geldiğince katkı sunmaya hazırız. Biz, gençlerimizin başarısıyla gururlandık, umutlandık… Kendilerini tebrik ediyoruz” dedi.

Proje, sanal gerçeklik gözlükleriyle, afet eğitimlerini bireylerin yaşam alanlarına taşıyor ve afetlerin gerçek tehlikelerinin ve stresinin tüm boyutlarıyla deneyimlenmesine olanak sağlıyor.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021