Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » ASÜ’de Ünvan Alan 130 Akademisyen Cübbelerini Giydi

ASÜ’de Ünvan Alan 130 Akademisyen Cübbelerini Giydi

A - +

Ana Manşet - 02.05.2023 - 20:54

ASÜ’de Ünvan Alan 130 Akademisyen Cübbelerini Giydi

Aksaray Üniversitesi’nde (ASÜ) son bir yıl içinde akademik unvanda yükselen 130 personel için “Cübbe Giyme Töreni” düzenlendi. Törende 22 akademisyen profesör, 58 akademisyen doçent, 50 akademisyen de Dr. Öğr. Üyesi cübbesi giydi.

Törende 2015-2023 yılları arasına dair genel bir değerlendirmede bulunan Rektör Şahin, fiziki olarak eksiklerini tamamlayan ASÜ’nün akademik personel bakımından da giderek tecrübeli üniversitelerden birisi haline geldiğini belirtti. Mayıs 2015’te 330 olan öğretim üyesi sayısının bugün itibariyle 550’ye yaklaştığını kaydeden Şahin, “O dönem 20 profesörümüz vardı, bugün 130 profesörümüz var; o dönem 70 civarında doçentimiz vardı, bugün sayı 170 civarına ulaştı; toplam öğretim elemanı sayımız ise 700’lerden 900’ler bandına geldi” dedi. Kısa süre sonra görev süresinin tamamlanacağını ve ASÜ’yü fiziki eksikleri tamamlanmış bir halde yeni ekibe devredeceklerini söyleyen Rektör Şahin, kampüste kaba işçilik diye adlandırılabilecek fiziki çalışmaların tamamlandığını vurguladı. Yeni dönemde akademik, kültürel ve sanatsal çalışmalara daha fazla enerji ayrılmasının mümkün olabileceğini de anlatan Şahin, çalışmalara katkı sunan herkese teşekkür etti. Şahin, konuşmasını, sanat müziği eserlerinden birisi olan “Eski Dostlar” şarkısından kısa bir pasaj seslendirerek tamamlandı.

Yapılan konuşmaların ardından sırasıyla fakülte ve meslek yüksekokullarında unvan alan akademisyenler cübbelerini giydi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021