Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » ASÜ GDSC, Öğrencileri Yazılım ve Bilişim Dünyasıyla Buluşturdu

ASÜ GDSC, Öğrencileri Yazılım ve Bilişim Dünyasıyla Buluşturdu

A - +

Ana Manşet - 25.12.2023 - 11:46

ASÜ GDSC, Öğrencileri Yazılım ve Bilişim Dünyasıyla Buluşturdu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Google Developer Student Clups/Google Geliştirici Öğrenci Topluluğu (GDSC), yazılım ve bilişim teknolojisi alanındaki güncel gelişmeleri anlatan ve gençleri teknolojinin gücüyle buluşturan bir konferans düzenledi.

Google Geliştirici Grupları tarafından desteklenen ve küresel ölçekli bir bilişim etkinliği olan “DevFest” kapsamındaki konferansta üç farklı sunum yapıldı. Sunumlar öncesinde kürsüye gelen ASÜ GDSC Başkanı Umut Karatutlu, bir aydır bu etkinliğe hazırlandıklarını belirtti ve kendilerine bu yolda destek veren ASÜ Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş’a teşekkür etti. Teknolojideki gelişmeleri paylaşmak, öğrenciler arası destekleme faaliyetlerinde bulunmak ve birlikte büyümek için çalışmalar yaptıklarını kaydeden Karatutlu, “Arkadaşlarımızla buluşarak birbirimize ilham vermek ve projeler üretmek için buradayız. Teknolojinin gücünü keşfetmek ve geliştirmek istiyoruz” dedi. Açılış konuşmasının ardından ilk sunumu Mercedes Benz Türkiye Global Bilgi Teknolojileri Servisi Birim Müdürü Erol Altınel yaptı. Altınel, kurumsal bakımdan bilgi teknolojileri alanında yürüttükleri çalışmalardan bahsetti. Daha sonra sahneye gelen Yobodobo Games Kurucusu Ahmet Kaya, oyun sektörüne ilişkin bilgiler verdi. Google Developer Groups Konya Organizatörü ve Mobil Uygulama Geliştiricisi Sümeyye Sude İnce de yazılım teknolojilerinin genel durumuna dair bilgiler aktardı.

Program sonunda kısa bir değerlendirme yapan ASÜ Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş, etkinliğin son derece verimli geçtiğini belirterek, “Öğrencilerimizi yazılım, yapay zekâ, mobil uygulama gibi alanlarda desteklemeye devam edeceğiz” dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021