SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Eğitim » ASÜ AB Projesine Dâhil Oldu

ASÜ AB Projesine Dâhil Oldu

A - +

Eğitim - 17.06.2021 - 15:37

ASÜ AB Projesine Dâhil Oldu

COVID 19’la mücadele kapsamında hazırlanan “Nanoteknoloji Eğitiminde Dijital Üniversite (Nano-Kod)” isimli proje, içerisinde Aksaray Üniversitesi’nin de (ASÜ) yer aldığı, farklı ülkelerden üniversitelerin ortaklığında gerçekleştirilecek.

 

Proje, nanoteknoloji öğretiminin uzaktan eğitim sistemiyle yapılabilmesine ve yeniden düzenlenmesine imkân tanıyor. Erasmus+ KA226 “Yüksek Öğrenimde Dijital Hazırlık Aksiyon 2” kapsamında hazırlanan çalışmada “Nano-Kodlu Dijital Üniversite Tasarımı ve Kurulumu,” “Dijital Yeterlilik Kavramı,” “Dijital Yükseköğretim İçin Nano-Kod Yenilikçi Modeli ve Müfredatı” gibi özel başlıklar ele alınacak. ASÜ’nün de içinde bulunduğu AB projesi, Bulgaristan, Yunanistan ve Almanya’dan üniversitelerin ortaklığında gerçekleştirilecek. ASÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Örün’ün yürütücüsü olduğu projede, Doç. Dr. Belda Erkmen de Araştırmacı olarak görev alıyor.

 

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, böylesi önemli bir projeye katkı sunan herkese teşekkür etti ve tüm ekibe çalışmalarında başarılar diledi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021