SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » ASÜ 48’inci Oldu

ASÜ 48’inci Oldu

A - +

Ana Manşet - 28.07.2022 - 9:00

ASÜ 48’inci Oldu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ), sosyal medya etkileşimleri temel alınarak hazırlanan en değerli 100 marka listesinde 48’inci basamakta yer aldı.

Araştırmayı, on binlerce markanın sosyal medya hesaplarını izleyen, performanslarını takip eden ve etkileşimler üzerinden somut veriler üreten SocialBrands yaptı. Temmuz 2022 istatistiklerine göre ASÜ, eğlenceden finansa, otomotivden medyaya, enerjiden alışverişe, teknolojiden seyahate kadar, oldukça geniş bir alanda faaliyet gösteren tüm markaların sıralandığı TOP100 listesinde 48’inci oldu. TOP100 listesine girebilen üniversiteler kendi içinde sıralandığında ise ASÜ, genel ve devlet üniversiteleri arasında dördüncü, 2000 yılından sonra kurulan üniversiteler arasında ise birinci sırada yer alıyor. Üniversitelerin Facebook, Twitter ve Instagram etkileşimleri bağımsız olarak incelendiğinde de ASÜ’nün üst basamaklarda yer aldığı görülüyor. 2000 yılından sonra kurulan üniversiteler arasında listenin zirvesinde yer alan ASÜ, Facebook etkileşiminde birinci, Twitter ve Instagram etkileşiminde ikinci oldu. Devlet üniversiteleri arasında Facebook etkileşiminde üçüncü, Twitter etkileşiminde dokuzuncu ve Instagram etkileşiminde altıncı basamakta yer alan ASÜ, üniversiteler genel sıralamasında ise Facebook etkileşiminde dördüncü, Twitter etkileşiminde 12’nci, Instagram etkileşiminde de dokuzuncu sırada bulunuyor. ASÜ’nün en yüksek etkileşime girdiği platform Twitter. Temmuz 2022’de Twitter’dan 284 bin etkileşim alan ASÜ, Facebook’tan 152 bin, Instagram’dan ise 61 bin etkileşim aldı. Sosyal medyayı en etkin kullanan kurumlardan birisi olan ASÜ, YouTube başta olmak üzere, etkinliklerinin bir kısmını çeşitli platformlardan canlı olarak yayınlıyor.

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin haber, film, fotoğraf, anlık mesaj ve etkinlik yayınları gibi tüm detayların ASÜ’nün sosyal medya hesaplarından takip edilebildiğini söyleyerek, “Çağın en etkili medya platformlarındaki performansı ile ASÜ en değerli markalardan birisi haline geldi. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021