SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Altınsoy, “İşçi ve İşverenlerin Yanındayız”

Altınsoy, “İşçi ve İşverenlerin Yanındayız”

A - +

Aksaray Haberleri - 29.05.2020 - 11:18

Altınsoy, “İşçi ve İşverenlerin Yanındayız”

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, koronavirüs salgını nedeniyle olağanüstü bir süreçten geçen işgücü piyasası İŞKUR’un pasif işgücü programları destekleri ile işçi ve işverenlerin yanında oldu” dedi.

Aksaray’da pasif işgücü programları içerisinde yer alan kısa çalışma ödeneği işsizlik ödeneği ve nakdi ücret desteğin yoğun ilgi gördüğünü aktaran İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Organize Sanayi Bölgesi başta olmak üzere ilimiz genelinde toplam 1312 firma kısa çalışma ödeneği için müracaat etmiş çok kısa sürede işçilerin hesabına kısa çalışma ödeneği aktarılmıştır. Bu doğrultuda Aksaray çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüze 1382 firma müracaat etmiş olup ilk etapta yaklaşık 10.000 kişinin kısa çalışma ödemeleri hesaplarına yatırılmıştır. Bunun yanı sıra yaklaşık 2000 vatandaşımızın ise ilk etapta Nakdi ücret desteğinden faydalanmıştır. Gerek kısa çalışma ödeneği gerek işsizlik ödeneği gerekse nakdi ücret desteği için müracaatlar devam etmekte olup mesai mefhumu gözetmeksizin ödeme planları oluşmaktadır. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla koronavirüs salgın sürecinde alınan ekonomik tedbirler işgücü piyasasını rahatlatmış işçi ve işverenlerimize Cansu’yu mahiyetinde destek olmuştur. İŞKUR’un sağlamış olduğu destek ve teşviklerle istihdam Aksaray ilimizde korunmuştur. Yeni tip koronavirüs 19 salgını nedeniyle üretimi azalan ya da tamamen faaliyeti duran işverenler kısa çalışma ödeneği sayesinde işçi çıkarmak durumunda kalmamıştır. İlimizde yaklaşık 20.000 kişinin işgücü piyasası içerisinde kalması ve istikrarın korunması adına yapılan çalışmaları önemli buluyoruz. Bu vesileyle başta Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Aile Çalışma Sosyal Hizmetler Bakanımız sayın Zehra Zümrüt Selçuk’a, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü’ne ve ilimizde mesai mefhumu gözetmeyen İŞKUR İl müdürlüğümüze ve emeği geçen herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021