SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Aksaray’ın yeni Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu göreve başladı

Aksaray’ın yeni Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu göreve başladı

A - +

Ana Manşet - 16.08.2023 - 21:28

Aksaray’ın yeni Valisi Mehmet  Ali Kumbuzoğlu göreve başladı

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Aksaray Valiliğine atanan ve aynı zamanda TİMBİR İstişare Kurulu üyesi olan yeni Aksaray Valisi Mehmet Ali Kumbuzoğlu, güzel bir karşılamayla görevine başladı.

Resmi Gazetede yayımlanan kararname ile Vali Hamza Aydoğdu’nun ardından Aksaray Valisi olarak atanan Mehmet Ali Kumbuzoğlu, yeni görevine başladı. Yeni görevine başladığı için heyecanlı olduğunu aktaran Vali Kumbuzoğlu’nu büyük bir kalabalık karşıladı. Karşılamaya, Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Ak Parti İl  Başkanı Hamza Aktürk, İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Tüzün, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Muammer Gür, Gençlik kolları başkanı Şükrü Öztürk, Kadın Kolları Başkanı Ferhan Polat, Aksaray İl Emniyet Müdürü Murat Kolcu, Vali Yardımcısı ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Emre Can Polat, Jandarma  Alay Komutanı Hacı Ali Büber, Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alpay Arıbaş ve Aksaray Polis Okulun Müdürü Niyazi Turgay, valilik çalışanları ve vatandaşlar katıldı.

Görevine başlarken açıklamalarda bulunan Vali Kumbuzoğlu, “Cumhurbaşkanımızın tensip ve takdirleriyle atandığım Aksaray Valiliği görevine bugün itibariyle başlamış bulunmaktayım. Bu vesileyle Aksaray gibi tarih ve medeniyetimizin, en önemli merkezlerinden biri olan ve her köşesinde Anadolu Selçuklu Devleti’nden izler barındıran Aksaray’ın Valiliği görevine şahsımı layık görmeleri sebebiyle Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a ve İçişleri Bakanımız Ali Yerlikaya’ya yürekten sevgilerimi ve şükranlarımı huzurunuzda arz ediyorum” dedi.

Aksaray’da olduğundan dolayı heyecanlı olduğunu belirten Vali Mehmet Ali Kumbuzoğlu; “İçerisinde barındırdığı kültürel ve tarihi mirası ile medeniyetimizin önemli merkezlerinden birisi ve aynı zamanda eşsiz doğal güzellikleriyle ülkemizin incisi olan Aksaray’da sizlerle birlikte olmaktan büyük bir mutluluk ve güzellik duyduğumu özellikle ifade etmek istiyorum. Siz de çok iyi biliyorsunuz, benim de çok heyecanlı olduğum ve yıllardır kitaplarda okuduğumuz gibi başta Şeyh Hamidi Veli Somuncu Baba, Taptuk Emre, Yunus Emre ve daha nice alimlerin ilmiyle yoğrulan Salihler şehri olan Aksaray’ın hizmetkarı olmaktan çok büyük bir memnuniyet ve heyecan duyduğumu tekrar belirtmek istiyorum. İç Anadolu’nun incisi olan böyle güzel bir şehre hizmet ederken, her an sorumluluklarımızın bilincinde olacağımızı sizlerle paylaşmak istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettikleri gibi, devlet kapısı hacet kapısıdır, umut kapısıdır. Valilik demek sadece evrak işlerinin yürüdüğü, devletin soğuk yüzünü yansıtan bir makam olmadığını hepimiz biliyoruz. Bunun farkındayız. Çalışma arkadaşlarımla birlikte insan odaklı, toplumun bütün kesim ve katmanlarını kucaklayan, güler yüzlü ve milletin hizmetinde olma anlayışı içinde vatandaşlarımızla birlikte olacağız. Herkesin görüş, önerileri ve eleştirilerine açık olacağız. Aksaray’ımız için en iyisini ve en güzelini hep birlikte istişare ederek yapacağız. Aksaray’ımız için güzel hizmetler yaparak, şehrimizi daha ileri taşımak adına başta Sayın Milletvekillerimiz, yerel yönetimlerimiz, adli ve askeri makamlarımız, kuruluşlarımız, üniversitemiz, siyasi parti temsilcilerimiz, tüm sivil kurum ve kuruluşlarımız, basın ve medya kuruluşlarımızla birlikte inşallah hep birlikte gücümüze güç katarak azim ve gayretle, gönül alma anlayışı içerisinde hiçbir ayrımcılık yapmadan, Aksaray’ımızın kadirşinas insanlarının destek ve dualarıyla, en güzel hizmetleri hep birlikte üreterek sahaya süreceğiz” ifadelerini kullandı.

Kendisinden önceki vali olan Hamza Aydoğdu’yu unutmayan ve teşekkür eden Vali Kumbuzoğlu; “Sayın Valimiz Hamza Aydoğdu, çok büyük hizmetler verdi. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Ve şu ana kadar Aksaray’ımıza hizmet veren tüm valilerimize şükranlarımı arz ediyorum. Vefat eden bütün valilerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Aksaray’da olan vatandaşlarımızın dışında, Aksaray dışında olan Aksaraylılarımıza da gönülden şükran ve selamlarımı iletiyorum. Son olarak bir sloganla bitirmek istiyorum. Vatandaşlarımızın he biri için, topraklarımızın her bir santimi için Bismillah diyerek görevime başlıyorum yolumuz bahtımız açık olsun, Allah yar ve yardımcımız olsun herkese saygılarımı arz ediyorum” diyerek sözlerine son verdi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021