SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Aksaray’ın Dev Yatırımcıları Demiryolu İçin ATSO’da Buluştu

Aksaray’ın Dev Yatırımcıları Demiryolu İçin ATSO’da Buluştu

A - +

Aksaray Haberleri - 15.02.2020 - 10:27

Aksaray’ın Dev Yatırımcıları Demiryolu İçin ATSO’da Buluştu

Türkiye’nin en büyük firmaları arasında yer alan Mercedes Benz Türk, A.Ş, Brisa Bridgestone Sabancı Lastik ve Sütaş, Ulukışla – Aksaray arası Demiryolunun bir an önce tamamlanması noktasında ATSO Başkanı Cüneyt Göktaş, Yönetim Kurulu Üyeleri Ahmet Pektaş, Musa Akoda ve ATSO Genel Sekreteri M. Murat Yılmaz ile hizmet binasında bir araya geldi.

Ulukışla – Aksaray arası Demiryolu hattının yıllardır tamamlanmadığını ve Lojistik Maliyetlerin her geçen gün artış gösterdiğini dile getiren yatırımcılar, Demiryolu için iş birliği çalışması yapılması gerektiğini dile getirdiler. Toplantıya Mercedes Benz Türk A.Ş’yi temsilen Kamu İlişkileri Müdürü Selen Altan, Brisa Bridgestone Sabancı Lastik Sanayi A.Ş’yi temsilen Kamu İlişkileri ve Dış Ticaret Operasyonları Müdürü Vahit Yazıcı, Sütaş A.Ş’yi temsilen Aksaray Fabrika Müdürü Dinçer Özmen katılım gösterdi.

Mercedes Benz Türk, A.Ş, Brisa Bridgestone Sabancı Lastik ve Sütaş Firmaları, yaptığı ortak açıklama da; Aksaray ilinde faaliyet gösteren firmalarımız, sağladığı istihdam ve ihracat hacimleri şehir ve ülke ekonomisine önemli ölçüde katkı vermektedir. Aksaray’da faaliyet gösteren 3 büyük firma olarak ilin konumu itibariyle gerek yerli gerekse ithalat ve ihracat alanında yaptığımız mal ve ürün sevkiyatlarımıza ilişkin giderler toplam üretim maliyetlerimiz içerisinde önemli bir paya sahiptir. Bu bağlamda rekabetçi piyasa koşulları dikkate alındığında hizmet kalitesinin sürdürebilirliği ve sürekli iyileştirilebilmesi ana hedefi ile sevkiyat maliyetlerimizin asgari düzeyde tutulması şirketler için yüksek önem arz etmektedir. Aksaray’a yatırımların noktasında yeni çalışmalar düşünen firmalarımız Demiryolu eksikliği nedeniyle bu yatırımlarını askıda tutmaktadır. Aksaray İş Dünyasının öncü kuruluşu olan Aksaray Ticaret ve Sanayi Odasının bu noktada atacağı adımların tamamen arkasında olacağımızı ve demiryolunun bizler ve Aksaray için kaçınılmaz bir hale geldiğini belirtmek istiyoruz “denildi.

ATSO BAŞKANI GÖKTAŞ “ANKARA’YA ÇIKARMA YAPILACAK”

Mercedes Benz Türk, A.Ş, Brisa Bridgestone Sabancı Lastik ve Sütaş Yetkililerini ağırlayan ve Demiryolu hakkındaki düşüncelerini dinleyen ATSO Başkanı Göktaş ise yaptığı açıklama da; “Ülkemizin ve şehrimizin en büyük yatırımcıları arasında yer alan firmalarımızın bir araya gelerek, Aksaray ve firmaları adına gösterdiği birliktelikten dolayı teşekkür ediyorum. Bizleri ziyarete gelen bu üç büyük firmamız bugün Aksaray’da binlerce vatandaşımızı istihdam etmekte aynı zamanda ülke ve şehir ekonomisine büyük oranda katkı vermektedirler. Firmalarımız bizlere artan taşıma maliyetleri nedeniyle ortak noktada fikir birliğine geldiklerini ve her türlü adımı atmaya hazır olduklarını ifade ettiler. Aksaray’ın Siyaset, Sivil Toplum ve İş Dünyası ile Ankara’ya çıkarma yapılmasını ve Demiryolunun bitirilmeden Aksaray’a geri dönülmemesi için birlikte hareket edilmesi gerektiğini dile getiren firmalarımıza, bizlerde destek vererek ortak noktada buluştuk. Bu noktadan sonra atılacak tüm adımlar şehrimizin ve iş dünyamızın menfaatleri gözetilerek atılan adımlar olacaktır. Demiryolu Aksaray’ın geleceğidir ve kaçınılmaz bir projesidir. Aksaray’a gelen yatırımcıların sayısı Demiryolunun gelmesi ile çok daha büyük oranlara çıkacaktır. Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası olarak 3 Büyük firmamızın ortak aldığı karara bizlerde destek veriyor ve gerekli çalışmalara ivedilikle başlıyoruz. Siyasilerimizin bu noktada ki destekleri her zaman tamdır. Onlarında vereceği destekle yani Ortak Aklın Gücüyle Harekete geçmenin en doğru zamanı oluşmuştur. İnşallah bu atacağımız adımlar neticesinde Demiryolu ihalesi tamamlanır ve Aksaray Demiryoluna kavuşur. Dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021