Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Aksaray’daki Kamu Hastanelerinde Ultrason Çilesi

Aksaray’daki Kamu Hastanelerinde Ultrason Çilesi

A - +

Aksaray Haberleri - 23.05.2015 - 17:12

Aksaray’daki Kamu Hastanelerinde Ultrason Çilesi

ÇOCUK HASTANESİNDE “ULTRASON GÖREVLİSİ İZİNE GİTTİ” DİYE ULTRASON ÇEKMİYORLAR

VATANDAŞ SORUYOR “HANİ DEVLETTE DEVAMLILIK ESASTI”

Türkiye son 12 yılda Sağlık sektöründe ve sağlık hizmetlerinde çağ atlarken, Aksaray’da vatandaşa verilen sağlık hizmetleri gerek yönetim boşluğundan gerekse personel yetersizliğinden dolayı sekteye uğruyor.

ÇOCUK HASTANESİNDE “GÖREVLİ İZİNLİ” OLUNCA ULTRASON ODASININ KAPISINA KİLİT VURULUYOR

Şammaz Vehbi Ekecik Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi ile Aksaray Devlet Hastanesinde Ultrasan konusunda büyük sıkıntı yaşanıyor. Vatandaşlar, özellikle Çocuk Hastanesinde Ultrason için gün verilen bir hasta, belirtilen gün ve saatte hastaneye geliyor ancak Ultrason odasının kilitli olduğunu görüyorlar. Görevlilerin “ Ultrason çeken arkadaş izinli olduğu için maalesef çekemiyoruz. Aksaray Devlet Hastanesine gidip orada çektireceksiniz!” şeklindeki açıklaması ile şaşkına dönüyor.

DEVLET HASTANESİNDE DE ULTRASON PERSONELİ YETERSİZ

Çocuk hastanesindeki Ultrason odasının kapalı, görevlisinin ise izinde olması nedeniyle Devlet Hastanesine giden hastalar burada da personel yetersizliği ile karşı karşıya kaldılar. Bir ay öncesinden Ultrason randevusu alan vatandaşlar, iki ayrı Ultrason odasında sadece iki görevlinin olması nedeniyle saatlerce sıra beklemek zorunda kaldılar.

Devlet Hastanesinde ki Ultrasonda görevli bir bayan ve bir erkek personel hastalara yardımcı olabilmek için bir 2 nolu odaya bir 3 nolu odaya koşuşturdular. Sırada bekleyen hastalar ise “ Bu nasıl iş koskoca Aksaray Devlet Hastanesinin Ultrason bölümünde sadece 2 görevli var. Onlara da bizlere de yazık değil mi ? Neden personel sayısını artırıpta vatandaşlara daha çabuk hizmet vermiyorlar? Şeklinde konuşarak idarecilere tepki gösterdiler.

Aksaray’daki sağlık rezaletine bir an önce son verilmesini isteyen vatandaşlar “Devlette devamlılık esastır. Radyoloji uzmanı izinli ise yerine başka birisi bakar. Türkiye’miz sağlıkta çağ atlarken demek ki Aksaray’da hala hastane yönetiminde ve idare de boşluk var. Özellikle Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği’nin bu konuda eksikliği giderip vatandaşlara layık olduğu hizmetleri sunmasını bekliyoruz. Aksi takdirde Aksaray’da yaşanan sağlık sorunlarını Başbakanlığımıza ve gerekirse Cumhurbaşkanlığımıza kadar iletip değerli devlet büyüklerimizden yardım isteyeceğiz” şeklinde konuştular.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021