SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Aksaray’da Yönetici profili değişiyor

Aksaray’da Yönetici profili değişiyor

A - +

Ana Manşet - 29.06.2022 - 16:09

Aksaray’da Yönetici profili değişiyor

Vali Hamza Aydoğdu:

“Kalplere dokunmaya hep birlikte devam edeceğiz”

Vali Aydoğdu; birim amirlerinin katıldığı toplantıda yaz tatil döneminde çocuklar ve gençlere yönelik yapılacak etkinlik ve projelerle ilgili bilgi aldı. İl Özel İdaresi ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda Aksaray Valiliği Ar-Ge birimi tarafından hazırlanan kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonu sağlayacak bilgi portalı ile İl Jandarma Komutanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü ve 112 Acil Çağrı Merkezi Müdürlüğü işbirliğinde yürütülecek Alzheimer ve Demans Hastaları Sağlıklı ve Güvenli Yaşam Desteği projelerinin sunumları yapıldı.

Aksaray Valiliği himayesinde birim müdürlüklerinin temsilcilerinin katılımıyla oluşturulan komisyonun yaz tatil döneminde çocuklar ve gençlere yönelik yapılacak etkinlik ve projelerle ilgili sunumunu izleyen Vali Aydoğdu; Aksaray’ın her alanda fark oluşturmaya devam ettiğini söyledi.

Birim amirlerine; “Kalplere dokunmaya hep birlikte devam edeceğiz. Hepimiz işimizi en güzel şekilde yaparak bu millete ve devlete olan sorumluluğumuzu en üst seviyede göstereceğiz’ dedi.

-“Yönetici profili değişiyor. İşimizi en iyi şekilde yapacağız”

Vatandaşların kurum ve birimlere gelerek ilettiği sorunlarla ilgili hassas olunmasının önemini vurgulayan Vali Aydoğdu yaptığı konuşmasında;

“Vatandaşların ilettiği problemlerinin çözüme kavuşturulması lazım. Bütün problemleri çözemeyebiliriz. Önemli olan o sorunla ilgili vatandaşlara olumlu ya da olumsuz dönüş yapılmalı. Buradaki dönüş 5 günü geçmemeli. Yeni hazırlanan sistemde kurumlarımızın yetkilendirildiği idareci ve personelleri vatandaşların ilettiği, talepte bulunduğu sorunlarla ilgili verileri görebilecekler. Köyleri gezdiğimizde veya kent merkezinde bir vatandaşla karşılaştığımızda en temel problem vatandaşın ilettiği sorunlara dönüş yapılmaması. Yeni sistem 5 günü aşan ve vatandaşlara dönüş yapmayan ilgili kuruma uyarı verecek. Sistem ile ilgili personel hizmetiçi eğitimleri kısa sürede verilecek. Bilgi portalından gelen sorunları hızlı bir şekilde çözüme kavuşturacağız. Bir lise öğrencimizin bize dediği bir sözü size aktarmak istiyorum. ‘Sayın Valim dokunmadığınız insan sizin vatandaşınız değil.’ Bizim ilkemiz de bu olmalı. Artık yönetici profili değişiyor. O nedenle hep beraber kalplere dokunmaya devam edeceğiz. Bu konuda işimizi en iyi şekilde yaparak gayret göstereceğiz’ dedi.

Toplantıda; yaz tatil döneminde çocuklar ve gençlere yönelik yapılacak sosyal, kültürel ve sportif etkinliklerle ilgili değerlendirmeler yapılırken, birim amirlerinin bu konuda görüş ve önerileri alındı.

Toplantıya Vali Yardımcıları Mehmet Tanışır, Mustafa Duruk, İl Jandarma Komutanı Albay Hacı Ali Büber, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Yüksel Çelik ve birim amirleri katıldı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021