Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Asayiş » Aksaray’da Tarihi Eser Kaçakçıları Yakalandı

Aksaray’da Tarihi Eser Kaçakçıları Yakalandı

A - +

Asayiş - 14.10.2021 - 13:15

Aksaray’da Tarihi Eser Kaçakçıları Yakalandı

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde, defineci olarak adlandırılan şahıslarca, bölgenin tarihi geçmişi nedeniyle gerçekleştirilen kaçak kazı olaylarının önlenmesi ve şüphelilerin yakalanarak kanun önüne çıkarılması konusundaki kapsamlı çalışmalarımıza devam edilmektedir.

Konu ile ilgili yapılan istihbari çalışmalar sonucunda, Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, 06 Ekim 2021 tarihinde eski eser kaçakçılığı yapılacağı duyumuna istinaden gerçekleştirilen fiziki takipler neticesinde, Aksaray ili Merkez ilçe Çimeliyeni Köyü mülki sınırlarında İ.Ö. ve Ç.C. isimli şüpheli şahısların tarihi eser niteliği taşıyan malzemeleri satmaya çalıştığı esnada suçüstü yakalanmıştır. Adli makamlardan alınan arama kararına istinaden şüphelilerin üzerinde ve aracında yapılan aramada tarihi eser niteliği taşıyan (245) adet sikke, (27) adet tarihi obje, (6) adet yüzük ve (1) adet üzerinde haç işareti olan parça ele geçirilmiştir.

Şüpheliler gözaltına alınmış olup, adli makamlara sevk edilmişlerdir.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021