SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Aksaray’da sağanak yağış su baskınlarına neden oldu

Aksaray’da sağanak yağış su baskınlarına neden oldu

A - +

Ana Manşet - 05.05.2022 - 9:08

Aksaray’da sağanak yağış su baskınlarına neden oldu

Aksaray’da etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Güzelyurt İlçe merkezi ile ilçeye bağlı Selime Beldesi ve Aksaray merkeze bağlı Kargın köyünde dereler taştı, bazı tarım arazileri ile evlerde su baskınları meydana geldi.

Yağıştan en fazla etkilenen Selime beldesini ziyaret eden Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu vatandaşlarla görüştü. AFAD İl Müdürü Cezmi Türkmen ve diğer ilgililerden bilgi alan Vali Aydoğdu; Güzelyurt ilçe merkezi ve ilçeye bağlı Selime Beldesinde kısa ancak etkili yağan sağanakla beraber ani su baskınlarının meydana geldiğini, bölgeye sevk edilen AFAD ve diğer birimlerin hemen çalışma başlattığını söyledi. Vali Aydoğdu; yaralanma ve can kaybının olmadığını, yaşanan afetten olumsuz etkilenen bölgelerde hasar tespit çalışmalarının sabah başlatılacağını söyledi.

DSİ tarafından Melendiz Çayı ve diğer derelerin kontrol edildiğini belirten Vali Aydoğdu; beklenen ikinci dalga yağış geçişlerinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alındığını söyledi. AFAD ekiplerinin su baskınlarına maruz kalan evlerin bodrum katlarında su tahliyesi ile ilgili çalışmalarına başladığını ifade eden Vali Aydoğdu; su baskınlarından olumsuz etkilenen vatandaşlarla görüşerek geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021