SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Aksaray’da okul protokolü imzalandı

Aksaray’da okul protokolü imzalandı

A - +

Ana Manşet - 30.05.2022 - 14:49

Aksaray’da okul protokolü imzalandı

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal ve hayırsever Fatma Mergube Perek İleri arasında anaokulu yapımı ile ilgili protokol imzalandı.

Protokolün imza töreninde konuşan Vali Hamza Aydoğdu; hayırsever Fatma Mergube Perek İleri’nin 8 derslikli anaokulu yaptıracağını söyledi.

Hayırsever Fatma Mergube Perek İleri ve ailesi ile Hayme Hatun Anaokulu’nu ziyaret eden Vali Hamza Aydoğdu çocuk seslerinin dünyanın en güzel seslerinde olduğunu hayırseverin bu anlamlı kararı ile hazırlanan protokolü anaokulunda imzaladıklarını belirtti.

Vali Aydoğdu konuşmasında; “Bizim milletimiz hayırsever bir millet. Bizler bu dünyaya geldik yaşıyoruz ve göçüp gideceğiz. İnsanlar giderler geriye bıraktıkları hayırlar kalır. Bu eserlerin içinde okuyan çocukların yaptıkları bütün hayırlarda Fatma hanımefendinin hasenatına yazılacak. Çocuklarımız burada vatanlarına milletlerine aidiyet hissederek eğitim öğretim görecekler. Burada okuyacak çocuklarımıza başarılar diliyorum. Hayırseverimize çok teşekkür ediyorum. Allah hayırlı mübarek etsin” dedi.

Hayırsever İleri; okul yaptırmak isteğini yerine getirdiği için çok mutlu olduğunu ifade ederek bu konuda kendilerini teşvik ederek yakın ilgi gösteren Vali Hamza Aydoğdu’ya teşekkür etti.

8 Derslikli anaokulu yapımı protokolü İl Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, hayırsever Fatma Mergube Perek İleri arasında imzalandı. Vali Hamza Aydoğdu okul protokolünün onayın imzalayarak hayırlı olması dileğinde bulundu.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021