SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Belediye Haberleri » Aksaray’da Kalanlar Millet Bahçesi Yeşile Büründü

Aksaray’da Kalanlar Millet Bahçesi Yeşile Büründü

A - +

Belediye Haberleri - 13.06.2022 - 15:27

Aksaray’da Kalanlar Millet Bahçesi Yeşile Büründü

Şehrin yeşil alan varlığını artıracak olan Kalanlar Millet Bahçesi yaz aylarının gelmesi ile yeşile büründü.

Şehre yeniden ‘Yeşil Aksaray’ kimliği kazandırmak için birçok çalışma yürüten Aksaray Belediyesi, Kalanlar Millet Bahçesi ve Fatih Millet Bahçesinde sonbahar ve ilk bahar aylarında dikilen birbirinden renkli süs bitkileri ve fidanları yeşerdi. Peyzaj çalışmalarının, bisiklet yollarının, Millet Kıraathanesinin kamelyaların ve yürüyüş yollarının inşaat çalışmalarının devam ettiği proje ile şehrin en kapsamlı sosyal donatı alanı hayata geçiriliyor.

Kalanlar Millet Bahçesi; konumu, muhteşem doğası ve tarihi dokusu itibari ile şehrin en işlek park ve yeşil alanı olması bekleniyor. Vatandaşlar Melendiz Çayı’nın serinliğinde, rengarenk çiçek kokusu içerinde doğa ile iç içe zaman geçirme fırsatı bulacak. Toplamda 42 Bin Metrekarelik alanda kurulan Kalanlar Millet Bahçesi Bin 191 adet ağaç ve 12 Bin çalı bitkisi yer alıyor.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in girişimleri ile hayata geçirilen Kalanlar Millet Bahçesi, vatandaşların doğa ile buluşacağı bir merkez haline gelecek.

Kalanlar Millet Bahçesindeki tüm alanların kent kimliğine yakışır nitelikte inşa edildiğini belirten Başkan Dinçer, proje kapsamında hayata geçecek olan Millet Kıraathanesi’nde çalışmaların büyük oranda tamamlandığını söyledi.

Başkan Dinçer açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı; ‘’Şehrimizde vatandaşlarımızın aileleri ile birlikte huzurla zaman geçirebilmeleri adına birçok çalışma gerçekleştirdik. Sosyal donatı alanlarının genişletilmesi adına yaptığımız çalışmalardan olan Millet Bahçeleri projelerimizi tamamlama aşamasına geldik. Millet Bahçelerimizi hizmete açtığımızda vatandaşlarımız aileleri ile birlikte huzur ve güvenle kullanabilecekler. Ayrıca Millet Bahçelerimiz şehrimizin yeniden Yeşil Aksaray olarak anılmasına katkı sağlayacak” dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021