SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Aksaray’da Fırınlara Bayram Öncesi Denetim

Aksaray’da Fırınlara Bayram Öncesi Denetim

A - +

Aksaray Haberleri - 03.09.2016 - 15:16

Aksaray’da Fırınlara Bayram Öncesi Denetim

Aksaray Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, Aksaray’da unlu mamul üretimi ekmek fırınları ve imalathanelerde denetim başlattı. Bayram öncesinde sürdürülen denetimlerde imalathane ve fırınlarda ekmek gramajları, iş yerlerinin hijyeni ve ürünlerin saklanma koşulları üzerinden durulduğu bildirildi.

Gıda işletmelerinin hijyen koşullarına ve halk sağlığına uygun koşullarda üretim yapmalarını sağlamak için belirli aralıklara imalathaneleri kont eden Aksaray Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Kurban Bayramı öncesinde denetimleri sıklaştırdı.

Denetimlerde gıda üretimi yapan işletmelerin hijyen kurallarına uyup uymadığını, işletmenin üretim izninin olup olmadığını ve ürünlerin saklanma koşulları kontrol edilirken ekmek gramajlarını denetime tabi tutuluyor.

Denetim esnasında kuralları ihlal ettiği tespit edilen fırınlara tutanak tutulurken daha önce bu konuda uyarı almış işletmelere cezai işlem uygulandığı öğrenildi.

Denetimlerin bayram öncesinde belli periyotlarla devam edeceği bildirildi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021