SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Aksaray’da Çocuk Festivali Yoğun İlgi Gördü

Aksaray’da Çocuk Festivali Yoğun İlgi Gördü

A - +

Ana Manşet - 16.08.2022 - 8:30

Aksaray’da Çocuk Festivali Yoğun İlgi Gördü

Aksaray Belediyesi tarafından vatandaşları kültürel ve sanatsal etkinliklerle buluşturmak için düzenlenen çocuk festivali yoğun ilgi gördü.

Toplumun her kesimine yönelik birbirinden farklı organizasyonlara ev sahipliği yapan Aksaray Belediyesi düzenlediği çocuk festivali ile binlerce çocuğun iki gün boyunca doyasıya eğlenmesini sağladı.

Geçtiğimiz günlerde gurbetçi buluşmaları, bilim festivali, hasat şenlikleri, bisiklet festivali gibi organizasyonlara ev sahipliği yapan Aksaray Belediyesi renkli bir festivali daha geride bıraktı.

Tacin Mahallesi Recep Tayyip Erdoğan Gençlik Parkı içerisinde oluşturulan festival alanına atölyeler oyun alanları etkinlik alanları sahne ve gösteri platformları kuruldu. Çocukların fiziksel, zihinsel ve bilişsel gelişimlerine katkı sağlayacak oyuna alanları kuruldu. Festival alanında bulunan atölyelerde çocukların ilgisini çekebilecek ürünler tanıtılmasının yanı sıra bilimsel tekniklerle yapılan deneylerde çocukların ilgi odağı oldu.

Festival alanındaki oyun parklarında aileleri ile birlikte doyasıya eğlenen çocuklar Bilim Merkezi eğitmenleri tarafından kurulan stantlarda el becerisi eğitimleri aldı. Balon parkurlarında eğlenen çocuklar eğitmenlerden hem kültürel hem de teknolojik alanlarda eğitim aldı. Kimi zaman matkaplarla ahşap topaç yapan çocuklar kimi zaman da deneylerle kendilerine oyuncak yaptı. Bilim Merkezinde eğitim gören öğrencilerin ürettiği E-Spor yazılımları ile oyunlar oynayan çocuklar 2 gün boyunca aileleri ile birlikte keyifli vakit geçirdi.

HAYVANAT BAHÇESİ VE SICAK BALON UÇUŞ GÖSTERİSİ ÇOCUKLARIN İLGİ ODAĞI OLDU

Festival alanında gönüllerince eğlenen çocuklar THY akrobasi eğitiminin gök yüzünde yaptıkları gösterileri ve sıcak balon uçuş gösterilerini ilgi ile izlediler. Çocuklar THY akrobasi ekibinin gök yüzünde yaptığı gösterileri fotoğrafladı.

Festival alanına kurulan hayvanat bahçesinde birbirinden farklı hayvan çocuklarla buluşturuldu. Çocuklar daha önce hiç görmedikleri hayvanlara dokunarak tanıma fırsatı elde ettiler.

‘’ÇOCUKLARIMIZ İÇİN HEM EĞELENDİRCİ HEM EĞİTİCİ BİR FESTİVAL DÜZENLEDİK’’

Festival alanında bulunan atölyelerde, oyun alanlarında ve gösteri alanlarında çocuklarla iki gün boyunca bir arada bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer festival ile ilgili yaptığı açıklamada festivalin çocuklar için hem eğitici hem de eğlendirici olduğunu belirtti. Yerel ve ulusal basın kanallarında geniş yankı uyandıran festival ile ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Dinçer şu ifadeleri kullandı; ‘’Çocuklarımızın ve gençlerimizin aileleri ile birlikte katıldığı festivalimiz 2 gün boyunca devam etti. Her yaptığımız kültürel ve sanatsal organizasyon gibi çocuk festivalimizde vatandaşlarımızdan yoğun ilgi gördü. Festivalimize katılan herkese teşekkür ediyorum.’’ Dedi.

Festivalde son etkinlik olarak belirlenen Kıraç konserinde de vatandaşlara hitap eden Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Aksaray halkına güzel bir gece geçirmesi için performans sergileyen Anadolu rock’ın güçlü temsilcisi Kıraç’a teşekkür etti. Başkan Dinçer, Kıraç’a Aksaray Belediyespor forması hediye etti.

Son günlerde kendine özgü dansı ile sosyal medyanın gündem konusu olan Aksaray Belediyesi temizlik personeli Hamit’te kıraç konserinde sahnede dansını sergiledi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021