SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Aksaray Üretim Merkezi ve Üssü Haline Gelmiştir

Aksaray Üretim Merkezi ve Üssü Haline Gelmiştir

A - +

Ana Manşet - 22.02.2024 - 10:02

Aksaray Üretim Merkezi ve Üssü Haline Gelmiştir

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer seçim çalışmaları kapsamında AK Parti il başkanı Hamza Aktürk ve meclis üyeleri ile birlikte Organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren fabrikaları ziyaret etti.

İlk olarak Aksaray Organize Sanayi Bölgesi (OSB) müdürü Ali Bay’ı ziyaret eden AK heyet Organize Sanayi Bölgesinde bulunan işletmeler ve yapılan çalışmalar hakkında Aksaray Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Müdürü Ali Bay’dan bilgiler aldı.

Aksaray OSB bölgesinin Türkiye’de örnek gösterilen Organize Sanayi Bölgelerinden biri olduğunu bölgenin gelişmesi ve kalkınması için OSB’lerin büyük önem taşıdığını belirten Başkan Dinçer şu görüşlere yer verdi. “Aksaray Sanayi ve yatırımlarıyla sanayi şehri olma yolunda kararlı bir şekilde yoluna devam etmektedir.

Organize Sanayi Bölgemiz sadece ilimiz değil bölgemiz için artık bir üretim merkezi ve üssü haline gelmiş durumdadır. Organize Bölgemizde üreten, istihdam sağlayan, aş ve iş sağlayarak ilimiz ve ülkemizin kalkınmasına katkı koyan bütün sanayicilerimizi kutluyorum” dedi.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer daha sonra Avrupa’nın en Büyük Silo Üreticisi firmalarından olan Mysilo firmasını ziyaret etti. Şehrin kalkınması ve gelişmesine sağladıkları istihdamdan dolayı firma sahiplerine teşekkür ederek, tedarik ve üretim süreci hakkında yetkililerle istişarelerde bulundu.

Ardından işçilerle öğle yemeğinde bir araya gelen Başkan Dinçer bir süre işçilerle sırada bekledikten sonra, fabrika işçileriyle yan yana oturarak hem yemeğini yedi hem de işçilerle sohbet etti. “Dünya ile rekabette kaliteli genç nüfusumuz bize güç veriyor. Aksaray’da üretilen ürünlerin dünyanın dört bir yanına gönderiliyor olması iftihar kaynağımız diyen Başkan Dinçer, Şehrin kalkınması ve gelişmesine sağladıkları istihdamdan dolayı firma sahiplerine teşekkür etti.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021