SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Aksaray Şehitlik Müzesi Açılıyor

Aksaray Şehitlik Müzesi Açılıyor

A - +

Ana Manşet - 05.11.2023 - 8:59

Aksaray Şehitlik Müzesi Açılıyor

Aksaray Belediyesi tarafından yaptırılan aziz şehitlerimizin mukaddes hatıralarının yaşatılıp gelecek nesillere taşınacağı şehitlik müzesinin açılış töreni pazartesi günü eski Milli Savunma Bakanı Kayseri Milletvekili Hulusi Akar’ın katılımıyla gerçekleştirecek.

Devletimiz ve milletimizin milli birlik ve beraberliği, ülkemizin geleceği ve yükselmesi ancak milli ve manevi değerlerin yeni nesillere aktarılması ile mümkündür diyen Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer şehitlik müzesi açılışı öncesi şu görüşlere yer verdi.

“Bağımsızlığımızın, hürriyetimizin, özgür olmanın bedelinin nasıl elde edildiğini ve o hissiyatı yaşatacak alanlar oluşturduğumuz şehitlik müzemizi Allah’a çok şükür tamamladık.

Mukaddes vatan toprağına sahip çıkıp bize emanet eden şehitlerimizin aziz hatıralarını gelecek nesillere aktarmak için çok önemli, çok kıymetli bir proje.

Vatanları için canlarını seve seve feda eden şanlı kahramanlarımız için ne yapsak azdır. Onların bizlere bıraktıkları miras ve hatıraların bu müze sayesinde her daim yâd edilmesi birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirecektir.

Üzerinde hassasiyetle durduğumuz şehitlik müzemizi önceki dönem Milli Savunma Bakanımız, Kayseri Milletvekilimiz Sayın Hulusi Akar beyin katılımıyla pazartesi günü 17:00’da gerçekleştireceğimiz törenle hizmete açıyoruz. Bu vesileyle şehitlik müzemizin açılışına tüm hemşerilerimizi davet ediyorum” dedi.

Ervah Kabristanlığı içerisindeki Hacılar Hanı binası içerisinde yer alan, Yaklaşık 400 metrekarelik alanda projelendirilen müze içerisinde 15 Temmuz şehitleri koridoru, sinevizyon odası, anı odası, şehitler koridoru yer alıyor.

Odağında aziz şehitlerimizin hatıralarını geleceğe taşıma misyonunu üstlenmiş şehitlik müzesi bu vatan için şahadet şerbetini içen şehitlerimizin inanç ve şuurunun gelecek nesillere taşınarak bu şiarla yetişmesine de vesile olacak.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021