SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Aksaray Sağlıklı Gelişiyor

Aksaray Sağlıklı Gelişiyor

A - +

Aksaray Haberleri - 03.05.2016 - 10:42

Aksaray Sağlıklı Gelişiyor

Ak Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay yazılı yayınladığı basın bildirisinde; AK Parti Hükümeti ile birlikte Türkiye genelinde olduğu gibi Aksaray’da da sağlık alanında çığır aşıldığını ifade etti. Hastaneden Aile Hekimlerine, Psikolojik Danışmanlıktan Fizyoterapiste kadar onlarca sağlık alanında kendini baştan sona hızla geliştiren Aksaray’da, yeni yapılacak hastane ile birlikte bölgesel hastane olma yolunda ilerleniyor.

2016 yılı yatırım teklifleri ile ilgili bilgiler veren AK Parti İl Başkanı Abdulkadir Karatay, 2016 yılı içerisinde Aksaray Halk Sağlığı Müdürlüğü çalışmaları sonucu planlanan 6 adet yatırım teklifi Sağlık Bakanlığı tarafından kabul edildiğini belirterek, “Bu 6 ayrı yatırım teklifi böylelikle Aksaray’ımıza kazandırılmış oldu. Bu kapsamda öncelikli olarak Paşacık ve Cumhuriyet Mahallesi’ne 6 adet aile danışmanlık ve rehberlik, koruyucu, psikolojik danışmanlık, beslenme danışmanlığı, sosyal danışmanlık ve rehberlik, koruyucu ağız ve diş sağlığı hizmetleri, fizyoterapist, 112 Acil Yardım İstasyonu ve halk sağlığı merkezi açılması planlanmış olup yıl içerisinde hizmete açılacaktır. Onaylanan yatırım planında Ortaköy ve Gülağaç İlçelerimize toplum sağlığı hizmetlerini kapsayan aile hekimliği, 112 acil yardım istasyonu yapılması, Bağlıkaya Beldesi’nde hizmete açılacak ve 2 aile hekiminin hizmet vereceği aile sağlığı merkezi ve Taşpazar Mahallesi’nde hizmet verecek olan 6 aile hekiminin görev yapacağı aile sağlığı merkezi yer alıyor.

Bu sağlık tesislerinin hizmete açılması ile Aksaray sağlık hizmetlerinde önemli bir gelişme kaydedecek. Bu hizmetlerin gerçekleşmesinin her aşamasında katkılarını esirgemeyen AK Parti Grup Başkanvekili Sayın İlknur İnceöz, AK Parti Aksaray Milletvekilleri Sayın Cengiz Aydoğdu, sayın Doç. Dr. Mustafa Serdengeçti ve azimle çalışan AK Parti teşkilatına teşekkür ediyorum” dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021