Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Belediye Haberleri » Aksaray Kitap Konaklarında Çevre Düzenlemesi Tamamlandı

Aksaray Kitap Konaklarında Çevre Düzenlemesi Tamamlandı

A - +

Belediye Haberleri - 11.06.2022 - 9:28

Aksaray Kitap Konaklarında Çevre Düzenlemesi Tamamlandı

Aksaray Belediyesi tarafından projelendirilen Paşacık, Hasas ve TOKİ Cumhuriyet Mahallelerinde tamamlanan kitap konaklarında çevre ve peyzaj düzenlemesi tamamlandı.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, şehrin 3 farklı noktasında kitap konağı projesi başlatmıştı. Paşacık Kitap Konağı, Hasas Kitap Konağı ve TOKİ Cumhuriyet Kitap Konağında iç tefrişat çalışmaları geçtiğimiz günlerde tamamlandı.

Öğrencilerin rahat ve huzurlu bir ortamda ders çalışabilecekleri, arkadaşları ile grup çalışma odalarında aktivite yapabilecekleri kitap konaklarında çevre ve peyzaj düzenlemesinden sonra fidan ve süs bitkileri dikimi yapıldı.

Belediye Başkanı Dinçer, ders çalışmak isteyen ya da sınava hazırlanan gençler için kitap konaklarında nezih, sessiz ve sakin bir ortam hazırladığını söyledi. Başkan Dinçer, kitap konaklarının okuyucuya zengin kaynak imkanları sunacağını da belirtti.

Paşacık, Hasas ve TOKİ Cumhuriyet Kitap Konaklarının benzer mimariye göre inşa ettiklerinin altını çizen Başkan Dinçer, konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Azmi Milli Bahçesinde yer alan mevcut Nuri Yazıcı Kitap Konağımız öğrencilerimiz tarafından oldukça ilgi görüyor. Gençlik Buluşmalarımızda öğrencilerimizin yoğun isteği üzerine şehrimizin 3 farklı noktasına yeni kitap konaklarını inşa ettik. Kitap Konaklarımızın tamamında tüm çalışmalar tamamlandı. Açılışa hazır hale geldi. Önümüzdeki günlerde de açılışını yaparak hizmete sunacağız.” ifadelerini kullandı.

Başkan Dinçer, hizmete açılacak kitap konaklarının tamamında kütüphane, çalışma odaları, grup çalışma odaları, bilgisayar odaları, kafeterya gibi bölümlerin yer aldığını ve her yaş gurubu öğrencilerin rahat ders çalışma imkânı bulacağını söyledi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021