Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Aksaray İhracatta Büyümeye Devam Ediyor

Aksaray İhracatta Büyümeye Devam Ediyor

A - +

Ana Manşet - 14.09.2022 - 11:40

Aksaray İhracatta Büyümeye Devam Ediyor

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş, İhracat rakamlarının Aksaray için olumlu gittiğini yıl sonunda yeni bir rekorun geleceğini belirtti.

Konuya ilişkin olarak açıklamalarda bulunan ATSO Başkanı Göktaş, yaptığı açıklama da; “Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası İhracat Destek Ofisimizin Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM)’den aldığı verile göre Aksaray’ın ihracat rakamları bir önceki aya göre %6 artmıştır. Ağustos ayında en fazla ihracat yapılan ilk üç ülke sırasıyla Kazakistan, Irak ve Filipinler olmuştur. Bunun yanında, geçen senenin Ağustos ayına göre İspanya, Senegal ve Yunanistan’a ihracat ayrıca artmıştır. En fazla ihracatı yapılan ürünler Makine ve Aksamları ( 8.5 Milyon $), Otomotiv Endüstri (1.2 Milyon $) Demir ve Demir Dışı Metaller (1,10 Milyon $) şeklindedir. Bir önceki ağustos ayına göre yüzde olarak büyüyen ilk üç sektör ve açıklanan son rakamlar ise özellikle Süs ve süs bitkileri, hububat ve madencilik alanındaki başarısıyla üretici ve imalatçılarımız dikkat çekmiştir. Dünya’nın içinde bulunduğu ortamlar göz önüne alındığında Aksaray Dış Ticarette büyümeye devam etmektedir. Aksaray iş dünyası olarak 2021 yılı Merkezi Büyükşehirlerde olan Dünya Markaları Yatırımcılarımızın İhracat rakamları hariç 170 Milyon Dolar olan İhracat rakamımızı 2022 yılı sonu itibariyle geride bırakacağımıza inanıyoruz” Dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021