Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Belediye Haberleri » Aksaray Belediyesi ‘Gençler İçin En İyi Bilim ve Fenni’ Projesiyle Ödül Aldı

Aksaray Belediyesi ‘Gençler İçin En İyi Bilim ve Fenni’ Projesiyle Ödül Aldı

A - +

Belediye Haberleri - 17.11.2021 - 10:24

Aksaray Belediyesi ‘Gençler İçin En İyi Bilim ve Fenni’ Projesiyle Ödül Aldı

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığınca Başkent Ankara’da organize edilen Türkiye’nin en büyük festivallerinden biri olarak nitelendirilen Tam Bana Göre Festival adlı gençlik festivalinde Aksaray Belediyesi ‘Gençler İçin En İyi Bilim ve Fenni’ projesiyle ödüle layık görüldü. Ödülü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’e teslim etti.

Başkent Millet Bahçesi’nde düzenlenen AK Parti belediyelerinin katıldığı “Tam Bana Göre Festival” adlı gençlik festivali Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile başladı. Aksaray Belediyesi de festivale katılarak stant kurdu.

Gençlere yönelik farklı projeler geliştirip bilim ve teknolojik yeniliklere ayak uyduran Aksaray Belediyesi, festivalde açtığı stantta faaliyetlerinden bahsederek hizmetlerini sergiledi. Aksaray Bilim Merkezi gençlerinin hazırladığı F1 simülasyon ile katılımcılara zaman ve mekân sınırlarını aşarak sanal gerçeklikte Hasandağı, şehrin tarihi mekânları ve turistik alanlarını gezdirdi.

Türkiye’deki farklı belediyelerin katılımıyla gerçekleşen festivalde müzik dinletileri, konserler, söyleşiler, gösteriler, yarışmalar, sertifikalı eğitimler, atölyeler, sanal gerçeklik etkinliklerine yer verildi. Ayrıca tiyatro, sinema ve e-spor etkinliklerinin yanında festivalde belediyeler kendi yöresel lezzetlerini katılımcılara sundu.

Festivalde belediyelerin gençlere yönelik hazırladığı projeler değişik kategorilerde değerlendirmeye alındı. Aksaray Belediyesi Bilim Merkezi’nin hazırladığı ‘Gençler İçin En İyi Bilim ve Fenni’ projesi festivalde ödül aldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, proje ödülü alan belediyeleri tebrik ederek Aksaray Belediyesi’nin ödülünü Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’e takdim etti.

Belediye Başkanı Dinçer, ödül töreni sonrasında yaptığı değerlendirmede gençler adına gurur duyduğunu belirterek “Bu ödül gençlerimizin, bu başarı hepimizin” şeklinde konuştu.

Gençlerin fikir ve görüşlerine her zaman önem verdiğini söyleyen Başkan Dinçer, “Gençlerimize yönelik yapılan her çalışma geleceğe yatırımdır. Bizlerin gençlerimize yönelik yürüttüğü birçok proje var. Bunların en önemlisi belediyemize ait Gençlik ve Bilim Merkezi’dir. Bilim Merkezi gençlerimizin bilim ve teknolojiyle buluşarak yeni fikirler üretilmesine imkân sunuyoruz. Gençlerimizin ilgi ve ihtiyaçları doğrultusunda onlardan fikir alarak dizayn ettiğimiz Bilim Merkezi’miz ileri teknoloji donatılara sahip. Merkezimize gönüllü ve bilime meraklı gençleri bekliyoruz.

Yine gençlerimiz için millet kıraathanemiz ile mevcutta bulunan kitap konağımıza, 3 farklı mahallede yenilerini ekliyoruz. Yine gençlerimize yönelik geziler, üniversite öğrencilerine yönelik çorba ikramımız haftanın belirli günlerinde devam ediyor. Yine sağlıklı yaşamı desteklemek adına gençlerimize yönelik bisiklet yollarını devreye aldık.

Gençlerimizi geleceğimizin teminatı ve yarınlarımız olarak görüyoruz. Yeni fikirlere, yeni hayallere ve yeni projelere ihtiyacımız var diyoruz.” ifadelerini kullandı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021