SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Akıllı Bisiklet İstasyonlarında Kiralama Sayısı 50 bine Yaklaştı

Akıllı Bisiklet İstasyonlarında Kiralama Sayısı 50 bine Yaklaştı

A - +

Ana Manşet - 18.07.2022 - 13:26

Akıllı Bisiklet İstasyonlarında Kiralama Sayısı 50 bine Yaklaştı

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in doğa dostu projelerinden olan Akıllı Bisiklet istasyonlarında kiralama sayısı 50 bine yaklaştı.

Akıllı bisiklet uygulama projesi AKBİS’in hayata geçmesi ile son derece kullanışlı bir ulaşım türü olan bisikletli ulaşım dönemi başlamış oldu. Zamandan tasarruf sağlanması öngörülen proje vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

Sağlıklı, güvenli ve ekonomik ulaşım türü olan bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması adına 11 istasyonda bulunan 120 bisiklet üyeler tarafından sevilerek kullanılıyor.

Sistem üzerinden giriş yapan vatandaşları üye olarak bisikletleri kullanabiliyor. Şuana kadar sisteme kayıtlı üye sayısı 13 bin 417’ye ulaştı. 48 bin 503 kiralamanın yapıldığı proje ile vatandaşlar güvenle ve keyifle bisiklet kullanabiliyor.

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Akıllı Bisiklet Yolları ve İstasyonları projesi ile ilgili yaptığı açıklamada istasyonların yoğun olarak kullanıldığına dikkat çekti. Çevreci ve doğa dostu projeleri şehre kazandırmanın mutluluk verdiğini belirtti.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021