SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Akçakent köyü iskân evleri temeli atıldı

Akçakent köyü iskân evleri temeli atıldı

A - +

Aksaray Haberleri - 11.05.2016 - 11:41

Akçakent köyü iskân evleri temeli atıldı

Akçakent köyünde hürriyet mevkii başta olmak üzere zor şartlarda ikamet eden vatandaşların daha iyi şartlarda ve güvenli evlerde yaşamaları için Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü girişimleri ile başlatılan iskân evleri temel atma töreni Vali Şeref Ataklı ve protokol üyeleri tarafından yapıldı.
Vali Şeref Ataklı, hak sahiplerine tapularını teslim ettikten sonra yaptığı konuşmada; ‘Hürriyet mahallesinde yaşayan vatandaşlarımızın durumu bizi üzüyordu. Su problemi sürekli gündemde olan bir bölgeydi. Bir kısmı afetten dolayı taşınmasına rağmen orada kalan vatandaşlarımızın da daha iyi şartlarda yaşaması için iskan evleri yapmaya karar verdik” dedi.
Hürriyet mahallesinde ikamet eden 56 vatandaşımızla birlikte köy merkezinde yaşayan 35 hak sahibine toplamda 91 iskân evleri yapılacağını belirten Vali Ataklı, temele ilk harcı dökerek hak sahiplerine ve köy halkına hayırlı uğurlu olmasını diledi.
Temel atma törenineİl Jandarma Komutanı Albay Levent Ölmez, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan Altundağ, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hüsnü Yıldız, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl MüdürüBestamiZabun, hak sahipleri ve köy haklı katıldı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021