SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » AK Parti ve MHP’nin İttifak Kapsamı!

AK Parti ve MHP’nin İttifak Kapsamı!

A - +

Ana Manşet - 23.10.2023 - 22:15

AK Parti ve MHP’nin İttifak  Kapsamı!
2024 Yerel seçimlerine yaklaşık beş aylık bir süre kalmış olması sebebiyle Türkiye yeniden seçim atmosferine girdi. Bundan dolayı siyasi partilerin yerel seçim stratejileri son günlerde Türkiye iç siyasetinin en önemli tartışma konularından birisi haline geldi.
– Cumhur İttifakı’nın yerel seçimde iş birliği için çalışacak heyetleri belli oldu.Alınan bilgiye göre, 31 Mart 2024’te yerel seçimlerde ittifak yapacak AK Parti ve MHP ön hazırlık çalışmalarına başladı.
– Bu kapsamda her iki parti de öncelikle çalışmaları yürütecek heyetlerini belirledi. Buna göre AK Parti’de Genel Başkanvekili Efkan Ala, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz ve Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, MHP heyetinde ise Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz ve Grup Başkanvekili Muhammed Levent Bülbül yer aldı.
HEYETLERİN ÇALIŞMASI BAŞLADI!..
– Heyetlerin ilk görüşmesinde genel ilkeler ve prensipler ele alınacak. Partiler arasında işbirliği seçenekleri ve başta büyükşehirler olmak üzere il bazlı değerlendirmeler yapılacak.
– Ortak heyetin çalışmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Bahçeli düzenli olarak bilgilendirilecek ve çalışma onların talimatları doğrultusunda ilerleyecek. Çalışmanın içeriğine ilişkin nihai kararı Erdoğan ve Bahçeli verecek.
Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021