Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » AK Heyet Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde İncelemelerde Bulundu

AK Heyet Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde İncelemelerde Bulundu

A - +

Ana Manşet - 05.01.2024 - 9:42

AK Heyet Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinde İncelemelerde Bulundu

Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak hizmet verecek olan Eski Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde incelemelerde bulunan AK heyet, yetkililerden son gelişmeler hakkında bilgi aldı.

Aksaray Milletvekilleri Cengiz Aydoğdu, Hüseyin Altınsoy, AK Parti İl Başkanı Hamza Aktürk, İl Sağlık Müdürü Dr. Abdullah Güleç, ilgili birim amirleri ile birlikte sağlık alanındaki yatırımların en önemlilerinden biri olan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nin yeni binasındaki çalışmaları yerinde inceledi.

Milletvekili Cengiz Aydoğdu incelemelere ilişkin olarak yaptığı açıklamada “Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi olarak hizmet verecek olan binadaki çalışmaları yerinde inceledik. Yüklenici firma yetkilisinden çalışmalar hakkında bilgiler aldık. Yapımı tamamlanacak olan merkezimizin içerisinde 50 ünite bulunacak. Diş sağlığı noktasında tüm ihtiyaçlara cevap verebilecek çok modern bir sağlık kompleksini ilimize kazandırıyoruz. Sağlık tesisin ilimize kazandırılmasında emeği geçen başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sağlık Bakanlığımıza, il başkanımız ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

Aksaray’a son sistem, depreme dayanıklı 50 ünitelik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Milletvekili Hüseyin Altınsoy ise, “Halkımıza yakışır modern sağlık tesisini kazandırmanın mutluğu içerisindeyiz. Son sistem makineler, ameliyat olanakları ve ileri teknolojik imkânlarla halkımız hizmetin en güzeline kavuşacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetinde, Sağlık Bakanlığımızın desteğiyle Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’ni hemşerilerimizin hizmetine sunacağız. Şehrimize hayırlı olsun.”

AK Parti hükümeti olarak birçok alanda olduğu gibi sağlık alanında da yatırımların sürdüğünü kaydeden Aksaray İl Başkanı Hamza Aktürk de, “2023 yılında çalışmaları başlayan ve 2024 yılı içerisinde 71 milyon 713 bin TL’ye tamamlanması planlanan Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimiz 50 üniteli ve içerisinde son teknoloji cihazlar olacak. Bölgenin ihtiyaçlarını da karşılayacak kapasitede modern bir merkezin kazandırılmasında, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sağlık Bakanlığımız Dr. Fahrettin Koca’ya, Aksaray’ımız için gece gündüz demeden çalışan Milletvekillerimiz Cengiz Aydoğdu ve Hüseyin Altınsoy’a, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021