SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Yerel Haberler » Ağrı’da istihdama devam

Ağrı’da istihdama devam

A - +

Yerel Haberler - 17.05.2022 - 8:57

Ağrı’da istihdama devam

Ağrı’da bir firma sendikal sorunlardan dolayı çekilme kararı almıştı. Alınan bu kararın ardından üst üste siyasi ve bürokratlarla görüşmelerde bulunan Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan amacına ulaştı ve firma kapatma kararından vazgeçti.

Sendikal sorunlardan dolayı örgütleşmenin önüne geçemediği için Ağrı’da faaliyet yürüten ünlü tekstil firması hizmetini sonlandıracağını ve geri çekileceğini bildirmişti. Yaşanan bu gelişmenin ardından Ağrı’da istihdam sayısını düşünen Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, çalışan ve aileleri birlikte yaklaşık 10 bin kişinin geçimini sağladığı fabrikanın kapanmaması için mücadelesini her kanaldan sürdürdü. Siyasi ve bürokratlarla bu konu için sık sık bir araya gelen Başkan Sayan, sosyal medya hesaplarından da ‘Ağrı Fabrikana sahip çık’ etiketi ile paylaşımlarda bulundu. Paylaşımlarının büyük ses getirmesi ile birlikte kısa sürede etkileşim alarak ülke gündemine girdi.

Gençler işsiz kalsın, silahlı askerlerimiz olsun düşüncesinde olanlara tepki gösteren Başkan Sayan şu açıklamalarda bulundu.

‘”Giden ve şimdiki valimizin, bizlerin büyük çabalarıyla kurulan tekstil fabrikalarını sendikal faaliyeti bahane ederek kapatmak isteyen gruplar, gençler işsiz kalsın, silahlı askerimiz olsun derdindeler. Biz idareciler ve Ağrılılar buna müsaade etmeyeceğiz. Ağrı fabrikana sahip çık.”

İlgili tekstil firması gelen yoğun talebin ardından Ağrı’da faaliyetine devam edeceğini bildirdi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021