Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » AGD Aksaray Şubesi Mısır’daki İdam Kararını Protesto Etti

AGD Aksaray Şubesi Mısır’daki İdam Kararını Protesto Etti

A - +

Aksaray Haberleri - 22.05.2015 - 20:50

AGD Aksaray Şubesi Mısır’daki İdam Kararını Protesto Etti

Aksaray’da, Mısır’da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’ye verilen idam kararı protesto edildi.
Anadolu Gençlik Derneği Aksaray Şubesi üyeleri, cuma namazı sonrası Ulu Cami bahçesinde toplanarak, çeşitli sloganlar attı.

Grup adına basın açıklaması yapan Ramazan Özbek, idam kararını tanımadıklarını ve kararın geri çekilmesi gerektiğini söyledi.

Kararı veren mahkemenin darbecilerin emrinde olduğunu belirten Özbek, şöyle devam etti:

“Askeri cunta 2 yıl önce Adeviyye Meydanı’nda 3 bin sivili şehit etmişti. Şimdi bu cuntanın emrindeki yargının, Muhammed Mursi ve Müslüman Kardeşler hakkında verdiği saçma sapan idam kararları bizleri şaşırtmamıştır. İdam cezalarının insan hakları, özgürlükler ve adaletle ilgisi yoktur. İnsanların temel hak ve hürriyetlerinin ayaklar altına alındığı bir karardır. Bu hukuk dışı süreçte Batı’nın sessiz kalması ırkçı emperyalizmin izlediği stratejinin bir gereğidir. Hepimizin üzerine düşen, zalimlerin karşısında ve mazlumların yanında yer almaktır.”

Gruptakiler, konuşmanın ardından dua ederek, dağıldı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021