SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » 50 Metrelik Yeni Bulvar Yolu, Şehrin En Geniş Yolu

50 Metrelik Yeni Bulvar Yolu, Şehrin En Geniş Yolu

A - +

Ana Manşet - 28.02.2024 - 9:17

50 Metrelik Yeni Bulvar Yolu, Şehrin En Geniş Yolu

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer tarafından yapımı tamamlanarak şehrin ulaşım ağına dahil edilen 50 Metrelik Yeni Bulvar Yolu Aksaray’ın en geniş yolu olma özelliği taşıyor.

Şehrin planlı büyümesine katkı sağlayacak olan 50 Metrelik Yeni Bulvar Yolunun ulaşıma alınması ile Hürriyet, İstiklal, Yavuz Sultan Selim, Mehmet Akif Ersoy, Selçuklu ve Hacılar Harmanı Mahallerinin arasındaki mesafeler kısalmış oldu. Ayrıca ASTİM, OSB, Toptancılar Sitesi ve Sağlık yolu gibi yoğun olarak kullanılan bölgeler içinde alternatif bir güzergâh oluştu.

50 Metrelik Yeni Bulvar Yolu’nun ulaşıma açılması ile bölgede yaşanan trafik yoğunluğunun önemli ölçüde azaldığını belirten bölge sakinleri, yaptıkları açıklamada Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in şehre kazandırdığı bu yeni bulvar yolu sayesinde gürültü ve trafik yoğunluklarından kurtulduklarını belirttiler. Bölgede yaşayan vatandaşlar Başkan Dinçer’e teşekkür ederek yeni dönemde de şehrin ihtiyaçlarına uygun projeler geliştireceğine inandıklarını belirttiler.

Aksaray’ın Orta Anadolu’nun en hızlı gelişen şehirleri arasında yer aldığını belirten Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, yaptığı açıklamada ASTİM ve OSB artık bölgeye hitap eden bir ticaret merkezi olduğunu bu sebeple yol ihtiyaçlarının da arttığını söyledi. 50 Metrelik Bulvar Yolunun da hizmete alınmasıyla bölgede oluşabilecek trafik yoğunluğunun önüne geçildiğini belirten Başkan Dinçer, yeni dönemde de yol ağlarının genişletilmesi yönünde çalışmaların yapılacağını duyurdu.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021