Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » “23 Nisan Egemenliğin Milletin Olduğunun Dünyaya Duyurulduğu Gündür”

“23 Nisan Egemenliğin Milletin Olduğunun Dünyaya Duyurulduğu Gündür”

A - +

Aksaray Haberleri - 22.04.2015 - 18:26

“23 Nisan Egemenliğin Milletin Olduğunun  Dünyaya Duyurulduğu Gündür”

AK PARTİ Aksaray İl Başkanı İl Başkanı Abdulkadir Karatay, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ilgili yazılı yayınladığı basın bildirisinde; Gazi Mustafa Kemal’in de sözlerinde belirttiği gibi Egemenliğin Kayıtsız Şartsız Milletin Oluşunun ilan edilip, halk ile paylaşıldığı Türk Milleti için büyük önem arz eden günlerden birisidir 23 Nisan 1920 tarihi.

Bin bir ve yokluk içinde kurulan ilk meclis Türk Milleti için ilk ve benzersiz bir bağımsızlık mücadelesi vermiştir. Bu sancıların ardından refah ve huzur gelmiştir. 95 yıl önce ortaya konulan bu dik duruşu bizler bugün adımları rehber ediniyoruz.

Türk Milletine dönüm noktası olan bu tarih bu milletin hiçbir şart altında kısıtlama ve sınırlamayı kabul etmeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir. Kolay kazanılmayan bu mücadelenin çocuklara bayram olarak hediye edilmesi ayrıca manidardır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza emanet edilen bu duruş, onlara örnek olup nesilden nesile aktarılacaktır.

Bizlere düşen en önemli görev canları pahasına mücadele edip korunan bu vatanın milli birlik ve beraberliğini bağımsızlığını sürdürmektir. Bu bilinçle, bu gururla alınan her nefesin teminatı olarak durmadan çalışmalı ve emaneti yeni sahiplerine iletmeliyiz diyen İl Başkanı, bu düşünce ve temennilerle öncelikle birinci meclisimizin kahraman üyelerini ve milli mücadelede emeği geçmiş olan bütün gazi ve şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor, Tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021