Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » 2.Bilim Festivali İçin Geri Sayım Başladı

2.Bilim Festivali İçin Geri Sayım Başladı

A - +

Ana Manşet - 08.09.2023 - 19:14

2.Bilim Festivali İçin Geri Sayım Başladı

Aksaray Belediyesi’nin bu yıl 2’ncisini düzenleyeceği Bilim Festivali, 15-16-17 Eylül tarihlerinde bilim meraklılarına kapılarını açıyor. Bilim ve teknolojinin buluştuğu Aksaray Bilim Festivali, açılış için gün sayıyor.

Aksaray Bilim Festivaline, TÜBİTAK, ASELSAN, HAVELSAN, ROKETSAN, gibi ülkemizin kıvanç kaynağı dev firmalar başta olmak üzere yerli ve milli teknoloji üreten kurumlar yer alacak.

 

Aksaray Bilim Festivali Türkiye’nin teknoloji devlerini 3 gün boyunca Aksaray Tacin parkta buluşturacak. Aksaray Bilim Festivali’nde söyleşiler, sergiler, görsel şovlar ve farklı alanlarda çok sayıda atölye çalışmaları da yapılacak. 2’incisi düzenlenen festival bilimi sevdirmek, bilim ve teknoloji alanında yapılan çalışmaları duyurmak ve anlatmak amacıyla düzenleniyor.

 

Bilim Festivali’nde Türkiye’nin gururu olan önemli savunma sanayi ve teknoloji kuruluşlarını ağırladıklarını kaydeden Başkan Dinçer, “Burada özellikle çocuklarımız için etkinlik alanları oluşturduk. Çünkü onların teknolojiyi sadece seyretmelerini değil, bizzat içinde bulundukları etkinliklerle yaşamalarını arzu ediyoruz.

Aslında burada yapmaya çalıştığımız şey geleceğin büyük Türkiye’sini inşa edecek milli ve yerli bir nesil oluşturmak. Çünkü bu çocuklar çok daha güçlü bir Türkiye inşa edecekler. Geçen yıl olduğu gibi bu yılda Bilim Festivalimize Aksaray’dan ve çevre illerimizden binlerce vatandaşımızın alanımızı ziyaret edeceğini tahmin ediyoruz. Bu vesileyle Sadece Aksaray’daki değil Türkiye’nin tüm illerindeki vatandaşlarımızı Bilim Festivali’ne davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Bilim Festivali, birçok paydaşıyla birlikte bilimin her branşını atölye çalışmalarıyla harmanlayarak, eğlenceli bilim gösterileriyle sunarak toplumda bilime olan ilginin oluşmasında ve yayılmasında bir köprü görevini üstlenecek.

Bu yıl 2’ncisi gerçekleşecek Aksaray Bilim Festivali’nde her yaştan katılımcıya ilham verecek yenilikler ve yüzlerce etkinlik gerçekleştirilecek.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021