SON DAKİKA

180 Öğrenci İlçe Meydanında Mezuniyet Sevinci Yaşadı

Ana Sayfa » Haberler » İlçe Haberleri » Güzelyurt Haberleri » 180 Öğrenci İlçe Meydanında Mezuniyet Sevinci Yaşadı
30 Mayıs 2017 - 10:31 | 93 kez okunmuş
180 Öğrenci İlçe Meydanında Mezuniyet Sevinci Yaşadı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, mezun tüm öğrencilere başarılar diledi ve insani değerleri ön planda tutan bir anlayışla hayatı sürdürmenin çok daha kıymetli olduğunu kaydetti.

Güzelyurt Meslek Yüksekokulu’ndan (MYO) bu yıl 180 öğrenci mezun oldu. İlçe meydanında düzenlenen Mezuniyet Törenine katılan ve kısa bir konuşma yapan ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Güzelyurt’un adı gibi güzel bir ilçe olduğunu, ilçeyi daha da güzel yapan en önemli unsurlardan birisinin de öğrenciler olduğunu belirtti. Onların mezun olup yeni bir hayata atılacaklarını ifade eden Şahin, “Mezuniyetler sevinçli olduğu kadar buruk günlerdir. Tüm öğrencilerimize hayatlarında başarılar diliyorum. Anne ve babalarının kıymetini iyi bilsinler. Özellikle insani değerleri ön plana alan bir hayat sürmek çok kıymetlidir” dedi. Güzelyurt MYO’nun yeni dönemde ikinci öğretim kapsamında 110 öğrenci daha alacağını söyleyen ASÜ Rektörü, “Güzelyurt’un toplam nüfusu içerisinde okulumuzun nüfusunun önemli bir yer tuttuğunun farkındayız. Programlarımızın ikinci öğretimlerine öğrenci alımını YÖK onayladı. Bu gelişme ilçe nüfusunu biraz daha arttıracak ve ilçemiz gecenin ilerleyen saatlerine kadar canlı bir ilçe olacak” dedi. Törende konuşan Okul Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Ünlü de, okulun yaklaşık 10 yıldır ilçede eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürdüğünü ve her geçen yıl kapasitesini arttırdığını söyledi. Belediye Başkanı Ünal Demircioğlu da yaptığı konuşmasında, mezun öğrencileri kutladı.

Yapılan konuşmaların ardından okulda ve programlarında derece giren öğrencilere hediyelere verildi ve ardından tüm öğrenciler diplomalarını aldı. Kep fırlatarak günü kutlayan öğrencilerin sevincine, aileleri de ortak oldu.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Ak Parti Meclis Üyeleri Belli oldu

Ak Parti Meclis Üyeleri Belli oldu Ak Parti İl Genel Meclisi 1-MEHMET TÜZÜN 2-ABDİ OKUR 3-VEYSEL YILDIZ 4-FERHAN

İYİ Parti Meclis Üyeleri Belli oldu

İYİ Parti Meclis Üyeleri Belli olduSIRA NO ADI SOYADI ÖĞRENİM DURUMU MESLEK GÖREVİ ÖZHAN TÜREMİŞ LİSANS JEOLOJİ

MHP Meclis Üyeleri Belli oldu

MHP Meclis Üyeleri Belli olduMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Aksaray Teşkilatları olarak; İl Başkanımız

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN