SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » 14 Yılda Her Şeyi Sattınız

14 Yılda Her Şeyi Sattınız

A - +

Aksaray Haberleri - 05.05.2016 - 13:05

14 Yılda Her Şeyi Sattınız

14 Yılda Her Şeyi Sattınız. CHP Aksaray il başkanı yaptığı açıklamada; Türkiye hiçbir dönemde bu gün bulunduğumuz ortama sürüklenmedi. Dış itibarımız sıfırlandı. Birkaç fakir Afrika ülkesi ve bir kaç Arap şeyhliğinden başka, ülke olarak tek dostumuz Azerbaycan kaldı.

Tam bağımsız bir devletin temel kuruluşları olan tüm fabrikalar satıldı, hem de yabancı şirketlere satıldı. Yaptıklarıyla övündükleri köprüler de yapılmadan satıldı. AKP il başkanı sayın Karatay 80 yıldır yapılamayan hizmetleri yaptık demiş evet seksen yıldır bu ülkeyi sömürge yapmak için uğraşan emperyalist devletler için yapılmayan tüm hizmetleri yaptınız. Ülkemiz yabancı sermaye tarafından işgal edildi. Osmanlı döneminde duyunu umumiye borcu nedeniyle ülkenin gelir getiren tren, su, elektrik gibi tahsilatları yapmak üzere o çok övdüğünüz ve maalesef tahsildarlığı bile yabancılara devretmek zorunda kalan imparatorluğumuzdaki İngiliz şirketi halen İngiltere de yaşarken, siz ne PTT bıraktınız, ne Sümerbank bıraktınız, ne çimento fabrikası bıraktınız saymakla bitmez milli yatırımları sata sata bitiremediniz. Yerine yaptığınız bir tek kuruluş gösterin.

Yanlış dış politikanız nedeniyle; etrafımızda ve bir kısmını körüklediğiniz iç savaştaki ülkelerden kaçanlar nedeniyle de ülkemiz adeta yol geçen hanına döndü. Doğu ve güneydoğu bölgemizden giren ve bir çok çoluk çocuğun Ege ve Akdeniz de boğulduğu bu yol geçen hanı maalesef sizin iktidarınız döneminde oldu.

İmralı canisi olarak bilinen kişi sizin iktidarınız döneminde “ sayın “ oldu. Teröristlerin, çocuk katillerin ayağına bağımsız yargının hakimlerini gönderip seyyar habur mahkemesini siz kurdunuz. Bağımsız yargıyı siz küçülttünüz.

Şanlı geçmişimizin eseri Dolmabahçe Sarayında “ mutabakat anlaşmasını “ siz yaptınız, herkesin gözü önünde tüm basın mensuplarına açıklama yapan zatın biriside halen bakanlığınızı yapıyor. Neymiş bir partilimiz “ ailecek HDP ye oy verdik “ demiş. Kim kime demiş aktrölün uyduruk asparagası, kim inanır buna. Yıllarca şanlı Mehmetçiğin, gariban polisin elini kolunu bağladınız. Teröristin güvenlik gücü kurmasına, mahkemeler icat etmesine, vergi toplamasına, hendekler kazıp, bombalar yerleştirmesine karışılmamasını emrettiniz. Şimdi çıkıp, legal bir parti olan, hazineden yardım alan, TBMM de gurubu bulunan bir partiyi hedef yapıp, eski günahlarınızı örtmek, günah keçisi yapmak için bir

şeyler uydurarak Cumhuriyet Halk Partisini suçluyorsunuz. Keşke siz bu ülkenin kuruluş felsefesine sadık olsanız, demokratik, laik sosyal hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetini savunsanız da TBMM başkanı yaptığınız ve T.C. Anayasasının değişmez unsurlarına bile karşı çıkanları temizleseniz. Biz o zaman size alkış tutarız.

Cumhuriyet Halk Partisi hiçbir zaman bir başka siyasi partinin kuyruğuna takılmaz. O kuyruğa takılanların kim olduğu, Dolmabahçe Sarayında yapılan toplantılar ve İmralı’ya giden HDP ekibinden haber bekleyenlerin, bize bu iftira ve karalamadan başka bir şey ifade etmeyen beyanatı vermeye haddi de hududu da hakkı da yoktur. Allah akıl izan versin sayın Karatay, edep yahu.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021