Türk Futbolunun Önünü Açacak Kanun Teklifi

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Türk Futbolunun Önünü Açacak Kanun Teklifi
07 Şubat 2019 - 12:36 | 60 kez okunmuş
Türk Futbolunun Önünü Açacak Kanun Teklifi

“Profesyonel futbol liglerinde temsilcisi bulunmayan illerin amatör futbol takımlarının 3. lige terfisi ve Süper ligde 3 yabancı sınırı”

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan EREL’den Kanun Teklifi

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan EREL Profesyonel futbol liglerinde temsilcisi bulunmayan illerin amatör futbol takımlarının, 3. lige terfisini ve Süper ligde bulunan takımlara en fazla 3 yabancı futbolcu transfer hakkı verilmesini istedi.
Aksaray Milletvekili EREL,
“Vermiş olduğum kanun teklifiyle; Profesyonel futbol liginde mücadele eden takımı bulunmayan illerimizin, bölgesel amatör ligde mücadele eden takımlarının, profesyonel 3. Ligde mücadele verecek olmaları ilin tanıtımında, ekonomik ve sosyal alanda gelişmesinde katkı sağlanması amaçlanmaktadır. Ayrıca Süper ligde bulunan takımlara en fazla 3 yabancı futbolcu transfer hakkı verilirken diğer alt liglerde ise tamamen yerli futbolcuların oynatılmasının önü açılmalı zorunlu hale getirilmelidir. Yetiştireceğimiz yerli futbolcularla ekonomiye katkı sağlanacak, yabancı futbolcu almak için harcanan milyonlarca döviz ülkemizde kalacak, hem Türk futbolunun uluslararası arenada yükselişine, hem de ülke ekonomisine önemli katkılar sağlanması amaçlanmaktadır.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Evden Hırsızlık yapan şahıs yakalandı

Evden Hırsızlık yapan şahıs yakalandıAksaray emniyet müdürlüğünden yapılan açıklamada;13.07.2019 günü ilimiz

Trafik Değerlendirme Toplantısı

Trafik Değerlendirme ToplantısıAksaray’ın 2019 yılı ilk 6 aylık trafik durumunun değerlendirildiği toplantı

Türk Siyasi Hayatında Darbeler ve Milli Egemenlik Konferansı

Türk Siyasi Hayatında Darbeler ve Milli Egemenlik KonferansıAksaray Üniversitesi tarafından ‘Türk Siyasi Hayatında Darbeler ve Milli Egemenlik

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN