Türk Futbolunun Önünü Açacak Kanun Teklifi

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Türk Futbolunun Önünü Açacak Kanun Teklifi
07 Şubat 2019 - 12:36 | 53 kez okunmuş
Türk Futbolunun Önünü Açacak Kanun Teklifi

“Profesyonel futbol liglerinde temsilcisi bulunmayan illerin amatör futbol takımlarının 3. lige terfisi ve Süper ligde 3 yabancı sınırı”

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan EREL’den Kanun Teklifi

İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan EREL Profesyonel futbol liglerinde temsilcisi bulunmayan illerin amatör futbol takımlarının, 3. lige terfisini ve Süper ligde bulunan takımlara en fazla 3 yabancı futbolcu transfer hakkı verilmesini istedi.
Aksaray Milletvekili EREL,
“Vermiş olduğum kanun teklifiyle; Profesyonel futbol liginde mücadele eden takımı bulunmayan illerimizin, bölgesel amatör ligde mücadele eden takımlarının, profesyonel 3. Ligde mücadele verecek olmaları ilin tanıtımında, ekonomik ve sosyal alanda gelişmesinde katkı sağlanması amaçlanmaktadır. Ayrıca Süper ligde bulunan takımlara en fazla 3 yabancı futbolcu transfer hakkı verilirken diğer alt liglerde ise tamamen yerli futbolcuların oynatılmasının önü açılmalı zorunlu hale getirilmelidir. Yetiştireceğimiz yerli futbolcularla ekonomiye katkı sağlanacak, yabancı futbolcu almak için harcanan milyonlarca döviz ülkemizde kalacak, hem Türk futbolunun uluslararası arenada yükselişine, hem de ülke ekonomisine önemli katkılar sağlanması amaçlanmaktadır.” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Özel Çocuklara Özel Gezi

Özel Çocuklara Özel GeziAksaray İHH İnsani Yardım Derneği Yetim Biriminin ilgilendiği özel çocuklar

ATSO Başkanı Göktaş’tan Ekonomiye İlişkin Yasa Değişiklikleri Hakkında Önemli Açıklamalar

ATSO Başkanı Göktaş’tan Ekonomiye İlişkin Yasa Değişiklikleri Hakkında Önemli AçıklamalarAksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş, Basılı

Vali Mantı Gazeteciler Birliği’ni Ziyaret Etti

Vali Mantı Gazeteciler Birliği’ni Ziyaret EttiAksaray Valisi Ali Mantı Aksaray Gazeteciler Birliğini ziyaret ederek Gazeteciler

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN