SON DAKİKA

Tıp Fakültesi Bir Vurdumduymazlığa Kurban Edilmiştir

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Tıp Fakültesi Bir Vurdumduymazlığa Kurban Edilmiştir
16 Nisan 2015 - 12:11 | 13.747 kez okunmuş
Tıp Fakültesi Bir Vurdumduymazlığa Kurban Edilmiştir

Aksaray’ımızın önceliklerinden biri olan Tıp Fakültesi konusu, sadece Aksaray Üniversite’si için değil, tüm Aksaraylılar için bir üzüntü kaynağıdır. Üstelik geçtiğimiz hafta Niğde Üniversitesi’nin tıp fakültesi için YÖK sürecinin tamamladığını öğrenmiş olmamız, bu üzüntüyü tazelemiştir. Çevre illerimizden Kırşehir de bu işin peşini bırakmayarak tıp fakültesini çoktan kurdu ve akademik kadrosunu oluşturdu.

Aslına bakılırsa Aksaray’ın girişimi bu ikisinden çok öncesine uzanır. Üniversitemiz kurucu rektörü, Tıp Fakültesinin açılması yönünde epey bir mesafe almıştı. 2009 yılında Sağlık Bakanlığı ile 2010 yılında da Hacettepe Üniversitesi ile yazışmalar yapılmış; hatta Gençosman köyü civarında arazi tahsisi bile yapılmıştı. Bu çerçevede Aksaray Devlet Hastanesinin üniversitemiz ile ortak kullanımına ilişkin ön çalışmalar ve protokoller yapılmıştı. Ne yazık ki üniversitemizin mevcut yönetimi bu çalışmaları ve çabaları görmezden gelmiştir. Mevcut yönetim, Tıp Fakültesi için 750.000 nüfusa ulaşmak vb. gibi şartlar ileri sürerek en ufak bir adım atmamıştır. Ancak durumun hiç de böyle olmadığı, nüfusları Aksaray’dan çok az olan Niğde ve Kırşehir’in süreci tamamlamaları ile anlaşıldı. Ve daha çok yakın bir zamanda Alanya’da bir tıp fakültesi kurulmuştur. Sözün özü, bu konuda veballeri olanlar vardır. Aksaray Üniversitesi ve halkı bunu, ne bugün ne de yarın unutmayacaktır.

Allah nasip eder de rektörlüğümüz gerçekleşirse yarım bırakılan süreci kısa zamanda tamamlayacağımızı ve üniversitemize bir tıp fakültesi kazandıracağımıza kimsenin şüphesi olmamalıdır. Şehrimize bir tıp fakültesinin kurulması hususunda gerekli siyasal iradenin desteğini yanımıza alarak gereken herşeyi yapmak konusunda oldukça kararlıyız. Kendimize, milletvekillerimize ve Aksaray’a güveniyoruz.

Bütün bunlarla birlikte, Aksaray için her şey bitmiş değildir. Bilindiği gibi birkaç gün sonra rektörlük seçimi var ve bu seçim, mevcut yönetimin ve mevcut anlayışın değişmesi için bir fırsattır.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Mavi Marmara Yoluna Devam Ediyor

Mavi Marmara Yoluna Devam EdiyorAksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Şenol Korkmaz işgalci İsrail’in

Altınsoy, “İşçi ve İşverenlerin Yanındayız”

Altınsoy, “İşçi ve İşverenlerin Yanındayız”AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, koronavirüs salgını nedeniyle

Gazeteciler Birliği 12 yaşında

Gazeteciler Birliği 12 yaşındaGazeteciler Birliği, 12. kuruluş yıldönümünü kutluyor. Gazeteciler Birliği

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN