Okuma yazma seferberliğine kadınlardan büyük ilgi

Ana Sayfa » Haberler » İlçe Haberleri » Eskil Haberleri » Okuma yazma seferberliğine kadınlardan büyük ilgi
03 Nisan 2018 - 15:15 | 53 kez okunmuş
Okuma yazma seferberliğine kadınlardan büyük ilgi

Aksaray Valisi Aykut Pekmez’in eşi Yeşim Pekmez Hanımefendi okuma yazma seferberliği kapsamında Eskil İlçesinde açılan kursları ziyaret etti. Kurslara Aksaray’da yoğun ilginin olduğunu belirten Pekmez; eğitimin her zaman herkes için olduğunu, başlatılan kampanyanın Aksaray’da amacına ulaşacağını söyledi.

Yeşim Pekmez Hanımefendi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan ‘Okuma Yazma Seferberliği’ kapsamında açılan kursları ziyaret etti.

İlkokula yeni başlayan öğrenci heyecanı ile kalemleri ile defterlerine harfleri yazan, tahtada yazan harfleri heceleyerek okuyan kadınların sevinçlerini paylaşan Pekmez; kursa katılan kadınlarla bir süre sohbet etti.

Okuma yazma seferberliğinin önemini belirten Yeşim Pekmez Hanımefendi; Aksaray’da olduğu gibi tüm Türkiye’de bu konuya sahip çıkıldığını söyledi. Kısa sürede çok önemli mesafe kat edildiğini vurgulayan Pekmez; özellikle kadınlardan büyük ilgi gören okuma yazma seferberliğinin teşvik edilerek daha da büyüdüğünü bundan çok olumlu sonuçlar alınmaya başlandığını ifade etti.

Sıralarına oturduğu kadınlarla birlikte harf, hece, kelime okuma çalışması yapan Pekmez; kurslara katılan kadınlara teşekkür ederek; çevrelerinde okuma yazma öğrenmek isteyen komşuları, tanıdıkları varsa mutlaka bu kurslara katılmalarını teşvik etmelerini istedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Genel Sekreter, Muhtarlar ve Otobanın Yüklenici Firma Sahipleri Bir araya geldi

Genel Sekreter, Muhtarlar ve Otobanın Yüklenici Firma Sahipleri Bir araya geldiGenel Sekreter, Muhtarlar ve Otobanın Yüklenici Firma Sahipleri Bir araya geldi.

İlk İmplantlar Cerrahi Olarak Yerleştirilmeye Başlandı

İlk İmplantlar Cerrahi Olarak Yerleştirilmeye BaşlandıAksaray Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi’nde İlk İmplantlar Cerrahi Olarak

Arda Beştaş, Enerya Genel Müdürü Oldu

Arda Beştaş, Enerya Genel Müdürü OlduArda Beştaş, Enerya Genel Müdürü Oldu. 2008 yılından itibaren Enerya’da

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN