Milletvekili Erel, dolu felaketi hakkında soru önergesi verdi

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Milletvekili Erel, dolu felaketi hakkında soru önergesi verdi
18 Haziran 2019 - 14:16 | 11 kez okunmuş
Milletvekili Erel, dolu felaketi hakkında soru önergesi verdi

Aksaray’ımızın her türlü problemlerini ve çözüm yollarını mecliste ilgili makam ve mevkiler nezdinde dile getiren İYİ Parti Milletvekili Ayhan EREL bir ay içerisinde ilimizde ki tarım alanlarına büyük ölçüde zarar veren dolu felaketinden dolayı çiftçilerimizin zararlarının giderilmesi, borçlarının ertelenmesi için harekete geçerek Cumhurbaşkanlığı makamına yazılı soru önergesi verdi.

Ayrıca gündem dışı söz alarak bu sorunu mecliste gündeme getirdi.

Milletvekili Ayhan EREL’ in vermiş olduğu soru önergesi şu şekildedir;

Aşağıdaki sorularımın Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat OKTAY tarafından cevaplandırılmasını arz ederim. 17.06.2019

Nüfusunun yüzde 80’inin geçimini dolaylı veya direkt olarak tarım ve hayvancılıktan sağladığı Aksaray’da 02.05.2019, 24.05.2019, 10.06.2019 ve 16.06.2019 tarihlerinde meydana gelen dolu afetinin yol açtığı zarar 30 milyon Türk Lirası civarındadır. Çiftçi mahsulünü yaklaşık yüzde 70’ini bu afet nedeniyle kaybetmiştir. Değil borçlarını ödemek kendi zorunlu ihtiyaçlarını dahi karşılayacak bir birikimi kalmamıştır.

Bu bağlamda;

1) Çiftçilerimizin Tarım Kredi Kooperatifleri ve T.C. Ziraat Bankasına olan borçlarını faizsiz olarak en az 3 yıl ertelemeyi düşünüyor musunuz ?

2) Dolu afeti nedeniyle zarar gören üreticilerimize ilgili kurum ve kuruluşlardan nakdi yardım yapılması konusunda çalışmalarınız var mıdır?

3) Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Daire Başkanlığına, İl Acil Destek Ödeneğinden Aksaray İline acilen ödenek gönderme hususunda bir talimatınız olacak mı?

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Aksaray ihracat ve üretimde dengi illere göre daha iyi bir yerde

Aksaray ihracat ve üretimde dengi illere göre daha iyi bir yerde2019 yılı Temmuz ayı il İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Vali

Motorlarla Ses Terörü

Motorlarla Ses TerörüSes Kirliliği yaratan motorlulular, bu yarattıkları ses kirliliği ile özellikle

Yeni Doğan Kız Çocuğuna Yapay Yemek Borusu Yapıldı

Yeni Doğan Kız Çocuğuna Yapay Yemek Borusu YapıldıAksaray Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde bir ilk daha yaşandı.

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN