Kadın süt üreticilerine sertifika ve altın takdim edildi

Ana Sayfa » Haberler » Güncel Haber » Kadın süt üreticilerine sertifika ve altın takdim edildi
06 Aralık 2018 - 13:50 | 22 kez okunmuş
Kadın süt üreticilerine sertifika ve altın takdim edildi

Aksaray İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile Sütaş’ın ortaklaşa düzenlediği , Süt Sığırcılığı Eğitimi’nde kursu başarı ile bitiren 18 kadın süt üreticisine sertifika töreni düzenlendi. Sertifikaları başarıyla almaya hak kazanan kadın kursiyerlere Sütaş eğitim hocası Necip Bey tarafından sertifikaları verilirken kadınların süt hayvancılığındaki önemini vurgulayan Aksaray Süt Üreticileri Birliği Başkanı Esat Zengin’de kursiyerlere birer gram altın hediye etti.

Törende konuşma yapan Başkan Zengin şunları söyledi:

“Aile işletmeciliğinde süt hayvancılığının başarısı kadınlarda olduğundan, eğitime katılımlarınızdan dolayı kadın üreticilerimize teşekkür ederim. Özellikle şunu belirtmek isterim ki süt hayvancılığında bizim önem verdiğimiz kadınlardır. Çünkü hayvanların sağımı buzağıların beslenmesi ile ilgilenen kadın üreticilerimizdir. Süt nasıl sağılır, hijyen nasıl olur sorumluluğun tamamı sizde. Bu nedenle kadınların eğitim alması hayvancılıkta büyük değerdir. Bu sadece bizim bölgemizde değil, Avrupa hayvancılığına baktığımız zamanda, aile işletmeciliğinde olanların çoğunluğu kadınlardır. O sebeple biz sizlerden çok şey bekliyor daha güzel çalışmalar katacağınıza inanıyoruz. Eğitim sertifikalarınızın hayırlı olmasını dilerim ve hepinize tekrar teşekkür ederim” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

32. Tır İdlib’e

32. Tır İdlib’eAksaray İHH İnsani Yardım Derneği 2018 yılının 32. Tırını dualarla İdlib’e

Hastalıktan Ari İşletme Sertifikası Törenle Verildi

Hastalıktan Ari İşletme Sertifikası Törenle Verildi84 Adet Büyükbaş Hayvan İşletmesine ‘’Hastalıktan Ari İşletme Sertifikası’’

CHP’nin adayı Koçak veya Ertürk’mü

CHP’nin adayı Koçak veya Ertürk’müYaklaşan yerel seçimlerde partilerin adayları netleşmeye başladı. Aksaray’da

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN