Kadın Platformu sorunlara hep beraber çözüm arama amacında

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » Kadın Platformu sorunlara hep beraber çözüm arama amacında
04 Mart 2016 - 13:28 | 13.632 kez okunmuş
Kadın Platformu sorunlara hep beraber çözüm arama amacında

Adile Ataklı: “Aksaray Kadın Platformu sorunlara hep beraber çözüm arama amacında çalışmalarını sürdürüyor”

Aksaray Valisi Şeref Ataklı’nın eşi Adile Ataklı Hanımefendi himayesinde kurulan kadınlar, çocuklar ve ailelerin sorun ve ihtiyaçlarının çözümü için çalışmalar yapan Aksaray Kadın Platformu‘Değerler Eğitimi’ panel programlarına devam ediyor.

Sosyal Bilimler Lisesinde öğrenci velilerinin katıldığı programda ‘Sevgi ve Hoşgörü’ üzerine konuşmalar yapılarak paylaşımlarda bulunuldu.

-Aksaray Kadın Platformu güçlü bir kadın sesi olmak istiyor
Vali Şeref Ataklı’nın eşi Adile Ataklı Hanımefendi panel öncesinde yaptığı konuşmasında; Aksaray Kadın Platformu olarak her şeyden önce bir anne ve kadın olan bayanlarla tanışmak, oluşturulacak gönül bağı ile sorunlara hep beraber çözüm arama amacında olduklarını söyledi.

Aksaray Kadın Platformunun kadın derneklerinin yanı sıra üniversite, belediye ve valiliğin desteğini yanına alarak Aksaray’da güçlü bir kadın sesi olmaya çalıştığını vurgulayan Ataklı; “Bizler kadınların dertleri ile dertleşen, kadınların sorunlarına eğilerek bu sorunlara kadın eli ile değinelim istedik. Hepimiz kadının ve anneyiz çocuklarımızın yetiştirirken acaba doğrumu yapıyorum eksik mi yapıyorum dediğimiz konular oluyor. Bu konuda sizlerle yüz yüze görüşelim, konuşalım sizlerden gelecek öneriler olacaktır onları dikkate alalım. Amacımız kadınlarımıza annelerimize velilerimizle bir araya gelip sorunlarımızı konuşalım ve çözüm için yollar arayalım.” dedi.
-Sorunlara çözüm üretmek istiyoruz
Aksaray Kadın Platformunun öğrenci velileri ile bu tür eğitim ve değerlendirme noktasında çalışmalarını sürdüreceğini ifade eden Ataklı; ‘Biz velilerimizle tanışmak, görüşerek gönül bağı oluşturmak istiyoruz. Biz bir araya gelmek ve sorunlara çözüm üretmek istiyoruz’ dedi.

-Sevgi ve hoşgörü
Kadın Platformu üyelerinden Ayşe Atar’ınmoderatörlüğünde düzenlenen programda Sosyal Bilimler Lisesi Tarih Öğretmeni Cemile Yılmaz tarafından ‘Sevgi ve Hoşgörü’ konulu konuşma ve sunum yapıldı.
Yılmaz konuşmasında; hızlı ve baş döndürücü şekilde değişim içinde olan değerler ve bunlarla baş etmek zorunda kalan olan değer karmaşası yaşayan çocuklar için değer aktarımı çok daha önemli hale gelmiştir.’ dedi.
Ortak değerler oluşturmayan bir toplum bütünleşmek değil tersine toplumsal çözülme yaşaması kaçınılmaz bir gerçek olduğunu vurgulayan Yılmaz; “Çocuklarımızın zihinlerini bilgi ile doldurarak öğretim yaparken gönüllerini de sevgi ile donatım onların ahlaklı birer fert olarak yetişmeleri için okullarımızda değerler eğitimi çalışması yapılması gerekmektedir. Milli Eğitim bakanlığı bu doğrultuda değerler eğitimi yönergesini hazırlamıştır. Öncelikli amaç olarak öğrencilerin milli ve evrensel kültür değerlerini tanımalarını benimsemelerini geliştirmelerini ve bu değerlere saygı duymalarını sağlamak olmuştur.’ dedi.

Aksaray Kadın Platformu üyeleri ve velilerin görüş ve paylaşımları ile süren programda sevgi, karşılıklı anlayış ve hoşgörü ile her sorunun üstesinden gelinebileceği ifade edildi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Özel Çocuklara Özel Gezi

Özel Çocuklara Özel GeziAksaray İHH İnsani Yardım Derneği Yetim Biriminin ilgilendiği özel çocuklar

ATSO Başkanı Göktaş’tan Ekonomiye İlişkin Yasa Değişiklikleri Hakkında Önemli Açıklamalar

ATSO Başkanı Göktaş’tan Ekonomiye İlişkin Yasa Değişiklikleri Hakkında Önemli AçıklamalarAksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş, Basılı

Vali Mantı Gazeteciler Birliği’ni Ziyaret Etti

Vali Mantı Gazeteciler Birliği’ni Ziyaret EttiAksaray Valisi Ali Mantı Aksaray Gazeteciler Birliğini ziyaret ederek Gazeteciler

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN