Genç Arıcılara 30 Bin Lira Hibe Desteği Verildi

Ana Sayfa » Haberler » Güncel Haber » Genç Arıcılara 30 Bin Lira Hibe Desteği Verildi
01 Kasım 2018 - 13:23 | 30 kez okunmuş
Genç Arıcılara 30 Bin Lira Hibe Desteği Verildi

Aksaray İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen Genç Çiftçi Projesi kapsamında genç arıcılara 30 bin lira hibe olan arıcılık malzemeleri dağıtım töreni gerçekleştirildi.

Aksaray İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından düzenlenen Genç Çiftçi Projesi kapsamında genç arıcılara 30 bin lira hibe olan arıcılık malzemeleri dağıtım töreni gerçekleştirildi.
Tören´e MHP İl Başkanı Mustafa Çölkesen, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk, Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Emin Kılıç, Aksaray Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak, Aksaray Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mahmut Aktürk, Aksaray Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bekir Kayan, Aksaray Arıcılar Birliği Başkanı Refik İçli, Ahiler Kalkınma Kurulu Başkanı Hatice Şahin Eroğlu Aksaray Tarım Kredi Kooperatifi Müdürü Selahattin Derici Aksaray Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Dekanı, İl Genel Meclis Üyesi Celalettin Kılıç, Aksaray İnternet Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Avcı, Gazeteci Yazar Ahmet Erbaş ve çok sayıda davetli katıldı.
Aksaray İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav Törene katılan ve projeye destek veren tüm misafirlere teşekkürler etti. Saklav, “2016 yılında hayata geçirilen desteklemeler kapsamında 2016´da 177, 2017´de 189 ve 2018´de ise 197 projeye 30 biner lira destek verildi. Toplam yapılan desteklemeler 16 milyon 890 bin liraya ulaştı.Genç Çiftçi Projesi kırsalda yaşayan 18-40 yaşları arasındaki genç çiftçilerin uygulayacağı, bitkisel, hayvansal, yöresel tarım ürünleri, tıbbi aromatik bitki ürünlerin işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projelere 30 Bin TL´ye kadar hibe ödemesi yapılıyor” dedi.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Evden Hırsızlık yapan 2 kişi yakalandı

Evden Hırsızlık yapan 2 kişi yakalandıAsayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliğinin ilimizde meydana gelen

Aksaray’da 83 bin öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline başladı

Aksaray’da 83 bin öğrenci karnelerini alarak yarıyıl tatiline başladıAksaray’da 2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı 1.Yarıyılını tamamlayan 83.352

Seçimlerin Aksaray’da huzur içinde yapılması için ne gerekiyorsa hep birlikte yapacağız

Seçimlerin Aksaray’da huzur içinde yapılması için ne gerekiyorsa hep birlikte yapacağızVali Ali Mantı: “Seçimlerin Aksaray’da huzur içinde yapılması için ne gerekiyorsa

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN