Dolar : Alış : 3.9039 / Satış : 3.9110
Euro : Alış : 4.8103 / Satış : 4.8189

Ceylan, Dünya Kadınlar Gününü kutladı

Ana Sayfa » Haberler » Güncel Haber » Ceylan, Dünya Kadınlar Gününü kutladı
08 Mart 2018 - 11:30 | 10 kez okunmuş
Ceylan, Dünya Kadınlar Gününü kutladı

Aksaray Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Doğan Ceylan; Bizleri Dünyaya Getiren, Emeğiyle Büyüten, Dünya’yı Güzelleştiren Kadınlarımızın 8 MART Dünya Kadınlar Gününü Kutlarım.

Baştacı kadınlarımız, sadece nüfusumuzun yarısı olması itibariyle değil anne olarak’ da çok önemli ve özel bir konumda bulunmaktadırlar.

Maalesef Dünyamızda çok yönlü olarak insan hakları ihlal edilmekte olup, bu ihlallerin en çok muhatapları da maalesef baştacı olan, hayat arkadaşlarımız olan kadınlarımızdır. Dünyada her üç kadından biri şiddete maruz kalmaktadır. Baştacı olan kadınlarımızın şiddet cinsel taciz ve cinsel sömürünün hedefi olmaktan kurtarılması gerekmektedir. Bu konuda da en çok kız çocuklarımız daha çok korumaya muhtaçtır.

Gerek eğitim, gerek ekonomik özgürlükler konusunda kadınlarımıza daha çok önem ve değer verilmelidir.

Kadın erkek arasında adalet, barış, karşılıklı sevgi, saygı olmalı, ailenin önemi çok iyi bilinmelidir.

Toplumda işgücü katılım açısından erkek-kadın arasında bir uçurum olduğu göz önünde bulundurularak, kadınlarımızın ekonomik alanda ve iş alanında sahada daha çok olmaları en büyük temennimiz ve arzumuzdur.

Bizler teşkilat olarak; Kadına karşı her türlü ayrımcılığın ortadan kalktığı, kadının birey olarak var olduğu, şiddetin ve istismarın önlendiği dileklerimizle tüm hanımlarınızın bu günlerini kutluyor, sağlık, mutluluk, esenlik, barış içinde bir gelecek diliyorum.

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Gazeteciler Birliğinden, Şehit Aileleri Derneğine ziyaret

Gazeteciler Birliğinden, Şehit Aileleri Derneğine ziyaretGazeteciler Birliği Genel Başkanı Yaşar Sarıkaya Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma

Öğrenme beşikten mezara kadar devam ediyor

Öğrenme beşikten mezara kadar devam ediyorYeşim Pekmez: “Öğrenme beşikten mezara kadar devam ediyor” Vali Aykut Pekmez’in

En Kaliteli Damızlık Düveler Aksaray’ımız İçin…

En Kaliteli Damızlık Düveler Aksaray’ımız İçin…S.S Niğde Aksaray Tarım Kooperatifleri Birliği kontrolü altında, Yeşilova Tarımsal

RastgeleSeçilen İçerik

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN