3 Aylık Ücret Desteği

Ana Sayfa » Haberler » Ana Manşet » 3 Aylık Ücret Desteği
25 Mart 2019 - 18:14 | 33 kez okunmuş
3 Aylık Ücret Desteği

Şubat, Mart ve Nisan’daki işe alımlarda 3 ay boyunca ücret prim ve verginin tamamı devletten.

İşverenlerimiz 2018 yılının şirket çalışan sayısının, en düşük aydaki çalışan sayısı üzerine aldığı her yeni personel için 3 aylık ücret ve prim desteğinden yararlanacaklardır.

Devam eden 6 aylık süreçte ise Sigorta ve Prim Desteği devam edecek olup şartlar karşılanırsa ilave istihdam teşvikinden 9 aya kadar yararlanacaklardır.

İşverenlerimize 2018 yılındaki en düşük çalışan sayısının üstüne aldıkları her yeni personel için aylık olarak 2.021 TL ücret desteği ve 1.113 TL SGK prim ve vergi desteği olmak üzere bir kişi için aylık toplamda 3.134 TL destek sağlanacaktır.

Sigortalıda aranan şartlar;

1- İşe alındıkları aydan önceki 3 ayda 10 günden fazla sigortalılıklarının bulunmaması,

2- İŞKUR’a Kayıtlı İşsiz Olması

3- 01 Şubat 2019 ile 30 Nisan 2019 tarihleri arasında işe alınmaları başlıca şartlardır.

işverenlerimiz açısından ise; özel sektör işverene ait olması sigortalının 2018’de en az sigortalı bildirimi yapılan aydaki sigortalı sayısına ilave olarak istihdam edilmesi gerekmektedir.

SON MÜRACAAT TARİHİ 30 NİSAN 2019

İmalat ve bilişim sektöründe ise prim esas kazanç üzerinden 1.113 TL ile 2.712 TL arasında destek sağlanacaktır. Diğer sektörlerde ise prim esas kazanç alt sınırı üzerinden toplamda 1.113 TL destek sağlanacaktır.

Böylelikle destek tutarı imalat ve bilişim sektöründe aylık 4.733 TL diğer sektörlerde ise aylık 3.134 TL’yi olabilecektir. Bu dev teşvik desteğinden yararlanmak için son müracaat tarihi 30 Nisan 2019 tarihi olup detaylı bilgiye İŞKUR ve SGK İl Müdürlüklerinden vatandaşlarımız ulaşabilirler.

İŞE İLK ADIM PROJESİ

Ayrıca 30 Nisan 2019 tarihine kadar sürecek olan projelerden biri de işe İlk Adım Projesi’dir. Üniversite mezunu 18 ila 29 yaş arasındaki gençler işbaşı eğitim programlarında istihdam edilecek olursa İŞKUR tarafından en az 3 ay maaş ve sigorta desteği devam eden 3 aylık dönemde ise işverene net asgari ücretin %50 oranında destek ve program sonunda işverenin zorunlu istihdam süreci tamamlandıktan sonra katılımcıları 12 ay istihdam etmeleri halinde net asgari ücretin yüzde 25’i oranında destek sağlanacaktır. 30 Nisan 2019’a kadar başlatılacak işbaşı eğitim programları için geçerlidir. Böylelikle üniversite mezunu gençlerimiz en az istihdam da 1,5 yıl kalarak ciddi bir mesleki deneyim ve tecrübe kazanmanın yanı sıra günlük cep harçlığı ve sigortaları İŞKUR tarafından karşılanacaktır. İmalat sektöründe günlük 77.7TL, Bilişim sektöründe ise günlük 85 TL cep harçlığı İŞKUR tarafından karşılanacaktır.

İlgili Terimler :

Facebook Hesabınızla Yorum Yapabilirsiniz

YORUMLAR

Yorum yapabilmek için giriş yapmalısınız.

BENZER İÇERİKLER

Milletvekili Erel, dolu felaketi hakkında soru önergesi verdi

Milletvekili Erel, dolu felaketi hakkında soru önergesi verdiAksaray’ımızın her türlü problemlerini ve çözüm yollarını mecliste ilgili

Çiftçinin Ürünü Borsada Değer Kazanıyor

Çiftçinin Ürünü Borsada Değer KazanıyorAksaray Ticaret Borsası Lisanslı depolarına ürün alımına başladı. Çifçiler

AKSARAY’ın göl,ırmak ve su kaynakları sahipsiz değil

AKSARAY’ın göl,ırmak ve su kaynakları sahipsiz değilAKSARAY AMATÖR,SPORTİF OLTA BALIKÇILIĞI VE DOĞA KORUMA DERNEĞİ (AKSOBDER)kuruldu. Başkan

FACEBOOK'TA BİZİ BULUN