Whatsapp Hattı0552 513 68 80

SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Tübitak Bilim Fuarı Hizmete Açıldı

Tübitak Bilim Fuarı Hizmete Açıldı

A - +

Aksaray Haberleri - 30.04.2015 - 15:07

Tübitak Bilim Fuarı Hizmete Açıldı

Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bilimler Lisesi’nde ‘TÜBİTAK Bilim Fuarı’ açıldı. Vali Şeref Ataklı, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, ATSO Başkanı Ahmet Koçaş, Baro Başkanı Levent Bozkurt, Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, okul idarecileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Bilim Fuarı Sergisi Vali Şeref Ataklı, Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı ve protokol üyeleri tarafından kurdelesi kesilerek hizmete açıldı. Okul Müdürü Dilek Demirkan Vali Ataklı, Başkan Yazgı ve Milli Eğitim Müdürü Kartal’ın Osmanlıca isimleri yazılı olan tabloları hediye etti.

Aksaray Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bilimler Lisesi Okul Müdür Dilek Demirkan yaptığı açıklamada Türkiye birincisi olan proje ile teşvik ödülü aldıklarını ifade ederek

“Projelerimizde Aksaray konusunu seçtik. Sosyoloji, Tarih ve Coğrafya üzerine 25 tane projemiz var. Çocuklarımız önce genel anlamda Aksaray’ı incelediler. Peri bacalarından eğri minareye, şehir paralarından petrolüne kadar bunun araştırmasını yaptılar. Geçen seneki projemiz Türkiye Birincisi olmuştu. İzmir’de geçen hafta yarıştık teşvik ödülü aldık. Katılım sertifikası ile çocuklarımız yurt dışında 35 ülkenin herhangi bir üniversitesinde burslu okuma imkânı elde ettiler.” şeklinde konuştu.

Vali Şeref Ataklı ve Başkan Yazgı, sergiyi gezerek öğrencilerin hazırladıkları projeleri hakkında bilgi aldılar ve proje yürütücüsü öğretmenler ile öğrencileri tebrik ederek başarılarının devamını dilediler.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
Reklam Bilgi0552 513 68 80 E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021