SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Topakkaya’da Düğünde Ateş eden 5 kişi gözaltına alındı

Topakkaya’da Düğünde Ateş eden 5 kişi gözaltına alındı

A - +

Ana Manşet - 17.09.2021 - 8:35

Topakkaya’da Düğünde Ateş eden 5 kişi gözaltına alındı

Aksaray İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk bölgesinde, 6136 Sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar ile Diğer Aletler Hakkında Kanuna Muhalefet, Genel Güvenliği Tehlikeye Sokma suçlarının önlenmesi ve şüphelilerin yakalanarak kanun önüne çıkartılması konusundaki kapsamlı çalışmalarımıza devam edilmektedir.

Konu ile ilgili yapılan istihbari çalışmalar neticesinde, Merkez ilçesi Topakkaya beldesi mülki sınırları içerisinde düğün, nişan, asker eğlencesi gibi törenlerde havaya ateş açmak suretiyle halkın can ve mal güvenliğini tehlikeye sokan şahısların yakalanmasına yönelik, Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, 15 Eylül 2021 tarihinde adli makamlardan alınan arama kararı doğrultusunda, İ.B., T.B., Y.A., M.A. ve Ş.B. isimli şüphelilerin üzerlerinde, evlerinde ve eklentilerinde yapılan aramalarda; 4 adet tabanca, 6 adet tabanca şarjörü, 2 adet av tüfeği ve 595 adet tabanca fişeği ele geçirilmiştir.

Şüpheliler gözaltına alınmış olup, adlî makamlara sevk edilmişlerdir.

 

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021