SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Rektör Arıbaş Yeni Öğrencileri Terminalde Karşıladı

Rektör Arıbaş Yeni Öğrencileri Terminalde Karşıladı

A - +

Ana Manşet - 09.10.2023 - 20:05

Rektör Arıbaş Yeni Öğrencileri Terminalde Karşıladı

Rektör Prof. Dr. Alpay Arıbaş, Aksaray Üniversitesinin (ASÜ) yeni öğrencilerini Aksaray Şehirlerarası Otobüs Terminalinde (AŞOT) karşıladı, üniversiteyi ve şehri anlattı, talep ve beklentilerini dinledi.

ASÜ’de dersler 9 Ekim’de başlıyor. Öğrencilerin şehre gelişi hızlandı. Bu yıl ilk kez Aksaray’a gelen öğrencilerin ve yakınlarının AŞOT’ta karşılanması ve servis araçlarıyla kalacakları yurtlara bırakılması için bir ekip oluşturuldu. AŞOT girişinde bir stant kuran ASÜ ekibi, gün boyunca öğrencilerle yakından ilgilendi. Rektör Alpay Arıbaş da çalışmalara bizzat katıldı. Öğrencilerle ve aileleriyle sohbet eden, hazırlanan broşürleri dağıtan, ASÜ’nün genel eğitim çalışmaları ile Aksaray’ın kültürel özelliklerini ve şehir yaşantısını anlatan Prof. Arıbaş, iyilik ve güzelliklerle dolu bir eğitim sezonu geçirme dileklerini iletti. ASÜ’deki tüm hazırlıkların yaz boyunca tamamlandığını, büyük bir heyecanla öğrencileri beklediklerini dile getiren Rektör Arıbaş, “Aksaray, Türkiye’nin en güvenli şehirlerinden birisi. Öğrencilerimizin burada rahat etmesi için üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız. Bize her zaman ulaşabilirsiniz. ASÜ ailesi yeni fertleriyle bu yıl daha başarılı olacak” dedi. Rektör Alpay Arıbaş, AŞOT’ta öğrenciler ve yakınlarının yanı sıra esnaflarla da görüştü ve öğrenciler için yapılabilecek çalışmaları istişare etti. Aksaray Belediyesinin öğrencileri karşılamak için kurduğu standı da ziyaret eden Rektör Arıbaş, Belediye Başkanı Evren Dinçer ve ekibine de teşekkür etti. Öğrencileri karşılarken Rektör Arıbaş’a, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ömer Köse eşlik etti.

Öğrencilerin servis araçlarıyla gidecekleri yurtlara bırakılması çalışmaları hafta sonu da devam edecek.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021