Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Ihlara Vadisi Cam Teras ve Kafeterya Projesinde Peyzaj Çalışması Yapılıyor

Ihlara Vadisi Cam Teras ve Kafeterya Projesinde Peyzaj Çalışması Yapılıyor

A - +

Ana Manşet - 16.05.2024 - 10:19

Ihlara Vadisi Cam Teras ve Kafeterya Projesinde Peyzaj Çalışması Yapılıyor

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer’in girişimleri ile Ihlara Vadisi üzerinde hayata geçirilen Ihlara Vadisi Cam Teras projesi açılışa hazırlanıyor.

Şehrin turizm değerini artıracak olan Ihlara Cam Teras ve sosyal tesis projesi, yerden 150 metre yükseğe inşa edildi. Ihlara Vadisi’nin en hâkim noktasına inşa edilen proje kapsamında amfi tiyatro, yürüyüş yolu yapımı, restoran, mescit, bebek bakım odaları, fotoğraf çekim alanları oluşturuldu. Vatandaşların merakla beklediği proje alanında oluşturulan peyzaj alanına süs bitkileri dikilerek proje alanına estetik değer kazandırıldı.

İlkbaharın gelişi ve peyzaj çalışmalarının da tamamlanması ile tüm detayları ortaya çıkan Ihlara Cam Teras Projesinin yakın zamanda hizmete alınması bekleniyor. Ihlara Vadisi üzerinde inşa edilen Cam Teras projesi ile açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, projenin şehrin turizm değerini artıracağını belirtti. Başkan Dinçer açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı; ‘’Şehrimizde bulunan Ihlara Vadisi hem doğa turizmi hem inanç turizm açısından içerisinde zenginlikler barındıran dünyanın 2. Büyük Kanyon Vadisi olarak biliniyor. Bizde göreve geldiğimizden bugüne şehrimizin tüm değerlerini ortaya çıkartmak için çeşitli projeler üretiyoruz.

Şehrin değerlerini ortaya çıkartmak için yaptığımız projelerden biri olan Ihlara Vadisi Cam Teras ve Sosyal tesis projemizin tamamlama aşamasına geldik. Yakın zamanda hizmete sunacağız. Bu projemiz şehrimizin turizm değerini 2 kat artıracak. Şehrimizin değerlerine değer katmak için yeni projeler üretmeye devam edeceğiz.’’ Dedi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021