SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » CHP Adayı Demir “Elimizde Bir Cevher Var İşleyemiyoruz”

CHP Adayı Demir “Elimizde Bir Cevher Var İşleyemiyoruz”

A - +

Ana Manşet - 25.03.2024 - 9:33

CHP Adayı Demir “Elimizde Bir Cevher Var İşleyemiyoruz”

CHP Belediye Başkan Adayı Pelinsu Yıldırım Demir gezdiği yerlerde vatandaşların tam notunu almaya devam ediyor.

31 Mart yerel seçimlerine az bir zaman kala seçmen sandıkta yapacağı tercih için kafasındaki ismi netleştirdi. Seçim gezileri esnasında tüm adayları değerlendirme fırsatı olan Aksaraylı vatandaşlar en güvenilir ve proje vaatlerinde en inandırıcı adayın Pelinsu Yıldırım Demir olduğunu söylüyor. Sıcak kanlı ve sempatik mizacı ile vatandaşlar tarafından samimi bulunan aday ise gece gündüz demeden Aksaraylı vatandaşlar ile bir araya gelerek kadrosunu tanıtıyor.

Pelinsu Yıldırım Demir, şehrin ihmal edilen yerleri yanı sıra, esnaf, sanayici, öğrenci, ev hanımı ziyaretlerini sürdürüyor. Ziyaretleri sırasında Yıldırım Demir “Bizler, sizlere hizmete talibiz. Talip olduğumuz makamın kutsallığını ve gerektirdiği sorumlulukları çok iyi biliyoruz. Bunun için liyakatli bir kadro oluşturduk. Her arkadaşımız toplum tarafından güvenilirliği bilinen ve çok sevilen insanlar. Kadromuz ve sizler ile birlikte bu şehri çok güzel yöneteceğiz. Şehrin mahpus talihini değiştirmeye niyetli ve kararlıyız” diyerek beraber yola çıktığı arkadaşlarını tanıtarak, vatandaşlardan destek istiyor.

Yıldırım Demir, dünde ziyaret ettiği esnaf ve görüştüğü vatandaşlara “Elimizde Aksaray gibi bir değer var. Gerek tarihi yapısı, gerek fiziki konumu açısından Türkiye’nin gözbebeği olabilecek bir il. Ne yazık ki çok fazla kayıp senesi var. 20 senedir bu şehrin yönetiminde olanlar elimizde ki cevheri işlemeyi beceremediler. Yapılması gerekenler ya yapılmadı, yada çok gecikerek ve doğru planlama olmadan yapılmaya çalışıldı. Esnafın kan ağladığı pandemi döneminde bile esnafa destek öncelikken sırf estetik düşünülerek vatandaşa aktarılması gereken maddi kaynaklar bir caddenin ışıklandırılmasına harcandı.

Bu şehrin görünmeyen, kıyıda köşede kalmış yerlerini bırakın şehrin merkez mahallelerinde bile alt yapı sorunları diz boyu. 2024 senesinde halen kanalizasyonu, doğalgazı olmayan mahalleler varken bakıyorsunuz aynı cadde senede 3 kere asfaltlanıyor.

Yapılan sosyal yardımlarda dengesizlikler var, gerçek ihtiyaç sahipleri, desteklenmesi gereken konularda desteklenmiyor” diyerek Aksaray’a hizmet konusunda nasıl yanlışlar yapıldığını anlattı.

Pelinsu Yıldırım Demir, kendi projeleri ve yapmayı planladıklarını anlatırken ise “ Ben bir yüksek harita mühendisi olarak belediyeciliğin sadece yol yapmaktan, kaldırım söküp takmaktan ibaret olmadığını düşünüyorum. Bunlar zaten yapılacak şeyler. Benim hedefim Aksaray’ı mutlu insanların yaşadığı, marka değeri olan, turist çeken bir şehir haline getirmek.  Kapasite olarak bizden daha düşük iller marka olup ismini duyururken, Aksaray halen başka illerin gölgesinde. Yanı başımızda nüfusu bizden az olan illere bile Aksaray’ın senelerdir özlediği yatırımlar gitmişken, Aksaray halen 20 senedir gelmeyen demir yolunun hayalini kuruyor. Yetmiyor birde ‘ size demir yolu yapsak uzaya yol istersiniz’ diyerek dalga geçiyorlar. Aksaray’da, Aksaraylıda bu muameleyi hak etmiyor. Aksaraylılar buraya hizmet getirmek için kararlı ve kaynakları doğru kullanacak liyakatli yöneticileri hak ediyor. Vatandaşa kapısını kapatmayan şehrin sakinlerini yönetime ortak eden yöneticiler hak ediyor. Aksaray’ın özlediği hizmeti, görmek istediği muameleyi onlara getirmek için yola çıktık. Halkçı belediyeciliği Aksaray’a getirmek için yola çıktık. Hazırız, kararlıyız, geliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021