SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Belgemen, Türk milliyetçiliğinin mahkûm edilmesine geçit vermeyeceğiz

Belgemen, Türk milliyetçiliğinin mahkûm edilmesine geçit vermeyeceğiz

A - +

Ana Manşet - 24.10.2023 - 21:05

Belgemen, Türk milliyetçiliğinin mahkûm edilmesine geçit vermeyeceğiz

Aksaray İyi Parti İl Başkanı Sercan Belgemen Türkiye Cumhuriyetinin 100. yılında Türk Milliyetçiliği düşüncesine sahip gazetecilerin baskı politikasının ifşa olması üzerine basın açıklamasında bulundu.

İl Başkanı Sercan Belgemen, “Belirtmek isteriz ki Ulu Önderimiz olmasından her zaman övündüğümüz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere; Ziya Gökalplerden Erol Güngörlere kadar tertemiz Türk münevverlerinin, devlet adamlarının yeşerttiği ve büyüttüğü Türk milliyetçiliği düşüncesini İYİ Parti olarak savunmayı ve korumayı sürdüreceğiz” dedi.
“Gazetecilik, Milletin Derdini Dert Edinmek ve Bunların Çözümü İçin Cesaretle Doğruları Yazıp Konuşabilmektir”
Siyasi iktidarın yol açtığı sığınmacı dalgalanmasına karşı Türk Milletini bilinçlendirmek isteyen genç gazetecilerin hedef alındığını ifade eden İl Başkanı Belgemen; “Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında, Cumhuriyetimizin ana unsuru olan Türk milliyetçiliği düşüncesine sahip gazetecilere yönelik yeni bir baskı politikası geçtiğimiz günlerde ifşa olmuştur. 1944’te tabutluklarda, 1980’de Mamak’ta zincirlenmek istenen Türk milliyetçiliği; 2023’te siyasi iktidarın yol açtığı sığınmacı dalgasına karşı Türk milletini bilinçlendirmek isteyen genç gazeteciler üzerinden hedef alınmıştır. Oysa bu topraklarda gazetecilik, milletin derdini dert edinmek ve bunların çözümü için cesaretle doğruları yazıp konuşabilmektir” dedi.
İl Başkanı Belgemen sözlerinin devamında ise; “Gözaltına alınan ve tutuklanan genç gazeteciler de işte bu sorumluluğun bir parçasıdır. Ancak kulak verilecekleri yerde gözaltına alınmış ve tutuklanmış, bunlar yetmemiş gibi genel sağlık hakları görmezden gelinmiştir. Bu kasıtlı ve art niyetli tutum sonucunda, söylemekten utanç duyulması gereken; “Gönderilerinde milliyetçi paylaşımda bulundukları tespit edilmiştir” ifadesi dava dosyasına girmiştir. Dosyada delil diye yer alan; “Şehitler ölmez, vatan bölünmez!” pankartının fotoğrafı ise sanki bir suç unsuru gibi sunulmuştur” şeklinde konuştu.
“Şehitler ölmez, vatan bölünmez” pankartını taşımanın bir suç olmadığına dikkat çeken İl Başkanı Belgemen; Buradan kamuoyuna şunu memnuniyetle duyuruyoruz: Türk milliyetçisi olmak, Türk milletinin geleceği için paylaşımlarda bulunmak; “Şehitler ölmez, vatan bölünmez!” pankartını taşımak asla bir suç olmadığı gibi Türk milletinin her bir ferdinin görev ve sorumluluğundadır” dedi.
“Türk Milliyetçiliği Düşüncesini İYİ Parti Olarak Savunmayı ve Korumayı Sürdüreceğiz”
Türk milliyetçiliği düşüncesini İyi Pati olarak savunacaklarını ve koruyacaklarını ifade eden İl Başkanı Belgemen; “Belirtmek isteriz ki Ulu Önderimiz olmasından her zaman övündüğümüz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere; Ziya Gökalplerden Erol Güngörlere kadar tertemiz Türk münevverlerinin, devlet adamlarının yeşerttiği ve büyüttüğü Türk milliyetçiliği düşüncesini İYİ Parti olarak savunmayı ve korumayı sürdüreceğiz. Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yılında, Türk milliyetçiliğinin mahkûm edilmesine geçit vermeyeceğiz” şeklinde konuşmasını tamamladı.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021