SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Ana Manşet » Bedir Muhtar Külliyesi Şehrin Simgelerinden Birisi Oldu

Bedir Muhtar Külliyesi Şehrin Simgelerinden Birisi Oldu

A - +

Ana Manşet - 27.12.2023 - 8:56

Bedir Muhtar Külliyesi Şehrin Simgelerinden Birisi Oldu

Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, geçtiğimiz günlerde yapımı tamamlanarak ibadete açılan Bedir Muhtar Cami ve Külliyesinde incelemelerde bulunarak içerisindeki taziye evi başta olmak üzere diğer müştemilat alanlarının da kullanılabilir olduğunu duyurdu.

Modern mimarisi ve iç tefrişatı ile göz kamaştıran Bedir Muhtar Külliyesi ve Cami yaklaşık Bin 500 metrekare kapalı alana sahip. Cami içerisinde bay ve bayan bölümlerin ayrıldığı külliye projesinde bay ve bayan taziye evleri, şadırvan, abdesthane ve lavabolar da yer alıyor.

Son derece kullanışlı bir biçimde dizayn edilen külliye, vatandaşların birçok ihtiyacını karşılayabilecek nitelikte hayata geçirildi. Başta taziye evleri olmak üzere külliye içerisinde yapımı tamamlanmış olan tüm müştemilat alanları ihtiyaçlar durumunda kullanılıyor. Yaklaşık 500 kişilik taziye evi vatandaşlara zor zamanlarında kapılarını açıyor.

Bedir Muhtar Cami ve Külliyesine yaptığı ziyaretin ardından şu açıklamalarda bulundu: ‘’Aksaray’ın en eski yerleşim alanlarından ve şehrin ikinci büyük kabristanlığının bulunduğu alanda yapımını tamamladığımız Bedir muhtar Cami ve Külliyesi hem ecdat geleneğine sahip çıkmak hem de külliye geleneğini sürdürebilmek adına çok önemli bir projedir. Şu an hizmete aldığımız geleceğe iz bırakacak bu eserimizi görenlerden olumlu dönütler alıyoruz. Şehrimiz için anlamlı olan mahallemize bu anlamlı eserimizin hayırlı olmasını diliyorum. ‘’ Dedi.

Bedir Muhtar Cami ve Külliyesini ziyaret eden vatandaşlar ve mahalle sakinleri de Bedir Muhtar Kabristanlığı içerisinde yapılan eserin son derece anlamlı olduğunu söyledi. Başkan Dinçer’in bu anlamlı projesinden dolayı teşekkür ettiler.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021