SON DAKİKA
Ana Sayfa » Aksaray Haberleri » Atatürk Anadolu Lisesi’nden huzurevine anlamlı ziyaret

Atatürk Anadolu Lisesi’nden huzurevine anlamlı ziyaret

A - +

Aksaray Haberleri - 03.04.2015 - 13:27

Atatürk Anadolu Lisesi’nden huzurevine anlamlı ziyaret

Aksaray’da Atatürk Anadolu Lisesi öğrencileri, Abdul Kadir Üçyıldız Huzurevi’nde bulunan yaşlıları ziyaret ederek, hediyeler sundular ve bir eğlence düzenlediler.

Atatürk Anadolu Lisesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü öğrencileri ile okul idaresi ve öğretmenleri Abdul Kadir Üçyıldız Huzurevi’ne toplum hizmeti kapsamında ziyaret gerçekleştirdiler. Öğrenciler, yanlarında getirdikleri çiçeği yaşlılara takdim ettiler.

Kulüp öğretmenleri Gamze Divanoğlu ve Emine Derin, genç nesilleri yaşlılarla bir araya getirmek için bu ziyareti gerçekleştirdiklerini söyledi.

Bu tarz etkinliklerin öğrencilerin sosyal sorumluluk bilincini kazanmaları için önemli olduğunu belirten Gamze Divanoğlu, “Huzurevi ziyareti, öğrencilerin sosyal sorumluluklarının farkına varmaları açısından çok önemli. Bu ziyaretle öğrencilerimiz yaşlılarla sohbet ederek, hayat tecrübelerinden kesitler dinlediler. Yaşlıların nasıl bir süreçten geçtiklerine şahit oldular. Bu tür faaliyetler, toplumsal dayanışma ve iletişim, öğrencilerin kültürel ve sosyal gelişiminin sağlanması açısından büyük önem taşıyor” dedi.

Liseli öğrenciler, huzurevinde kalan yaşlılarla sohbet ederken, öğrenci ve yaşlılar arasında duygulu anlar yaşandı. Huzurevi sakinleri ise ziyaretten dolayı memnuniyetlerini dile getirirken, öğrencileri yeniden görmek istediklerini söylediler. Huzurevi sakinleri, ziyaret sırasında okul öğrencilerinin tertip ettiği eğlenceye katılarak gönüllerince eğlendiler.

Aksaray'ın Altın Markaları

Birlik Haber Gazetesi öne çıkan Aksaray firmalarını ağırlıyor.

marka
marka
marka
marka
E-Postabirlikhaber@hotmail.com

BirlikHaber Güncel Haber Akışı

SON DAKİKA

Yasal Uyarı : Kaynak gösterilerek dahi abone olmadan kısmen veya tamamen kullanılamaz... Birlik Haber Gazetesi - Tüm Hakları Saklıdır - 2021